Gwiazdy Bayernu chcą zwolnienia trenera. Mają dość zachowania szkoleniowca

2019-05-21 15:47 MSo
Niko Kovac z bratem
Autor: EastNews Niko Kovac z bratem

Sezon niemieckiej Bundesligi zakończył się kolejnym mistrzostwem Niemiec Bayernu Monachium. Mimo to, atmosfera w klubie wydaje się nie być najlepszą. Choć Bawarczycy obronili tytuł, to styl, delikatnie mówiąc, budził spory niesmak. To miało wywołać wśród piłkarzy konieczność organizacji buntu przeciwko trenerowi.

Jak informuje niemiecki "Bild", szatania Bayernu Monachium ma już dość rządów Niko Kovaca. Końcówka sezonu była bardzo nerwowa i gdyby nie seria fatalnych wpadek Borussii Dortmund, to mistrzostwo kraju wróciłoby na Westfallenstadion. Mimo zdobycia mistrzowskiej patery, gwiazdy klubu nie są zadowolone ze współpracy i chcą jego zwolnienia.

O tym, że Chorwat nie może być pewny swojej posady mówiło się od dawna. Sytuacja nieco zmieniła się, gdy Bayern wrócił na mistrzowskie tory i zgarnął kolejne trofeum. Styl odpadnięcia z Ligi Mistrzów i słabe mecze w minionych miesiącach w lidze z pewnością mu nie pomagają.

Piłkarzom przede wszystkim przeszkadza wyciekanie wielu ważnych informacji z szatni do prasy, czego powodem były słowa Kovaca w mediach. Sytuacja irytuje wiele gwiazd i szeregowych zawodników Bayernu. - Powinien to zatrzymać dla siebie - mieli mówić.

Problemem ma być też brak odpowiednich reakcji podczas spotkań. Tutaj na tapet trzeba wziąć wyżej wspomniane pożegnanie z Champions League w dwumeczu z Liverpoolem. Kovac nie rozmawia także z piłkarzami z drugiego szeregu, którym określić należy tych, którzy na co dzień znajdują się na ławce rezerwowych.

Brakuje odpowiedzi na pytania, kto konkretnie buntuje się przeciwko Kovacovi i czy w tym gronie znajduje się Robert Lewandowski. O tym prawdopodobnie się nie dowiemy, a już zwłaszcza do momentu, gdy Chorwat pozostanie na stanowisku szkoleniowca Bayernu.

Najnowsze