Haaland zastąpi Lewandowskiego? Tak twierdzi były reprezentant Niemiec [WIDEO]

2020-02-21 13:53 MC
Erling Haaland
Autor: EastNews Erling Haaland

Erling Braut Haaland robi furorę w tym sezonie, dlatego działacze Borussii Dortmund, którzy zimą sprowadzili go z Red Bull Salzburg, mogą już zacierać dłonie. Wartość nastolatka rośnie z każdym kolejnym strzelonym golem. Według byłego reprezentanta Niemiec Lothara Matthhaeusa, Haaland może pewnego dnia zająć miejsce Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium.

Haaland ma dopiero 19 lat, ale już teraz wyrasta na jednego z najlepszych napastników na świecie. Jego liczby robią wrażenie. W obecnym sezonie w 29 meczach strzelił 39 goli. Borussia Dortmund, która sprowadziła Norwega za 20 milionów euro, zrobiła świetny interes. Na kolejnym transferze może zarobić fortunę. Serwis transfermarkt.de wycenia Haalanda na 60 mln euro.

- Na razie Borussia Dortmund jest dla niego idealnym miejscem - powiedział Matthaeus w rozmowie z "Abendzeitung". - Wyobrażam sobie, że za kilka lat Haaland zastąpi Lewandowskiego w ataku Bayernu Monachium - dodał.

W ostatnich latach przedstawiciele Bayernu Monachium często szukali wzmocnień w Dortmundzie. Dzięki temu sprowadzili Torstena Fringsa, Mario Goetze, Matsa Hummelsa i przede wszystkim Lewandowskiego.

"Lewy" jest zawodnikiem Bawarczyków od 2014 roku. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, od tamtej pory rozegrał 273 mecze i strzelił 227 goli.

Najnowsze