Robert Lewandowski, Manuel Neuer, Bayern Monachium

Autor: East News Robert Lewandowski i Manuel Neuer

Hertha na kolanach! Lewandowski z kolejną bramką

2020-01-19 17:28

W pierwszej kolejce rundy wiosennej Bundesligi, Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Herthę Berlin aż 4:0. Nic nie wskazywało na tak wysoką wygraną gości. Do przerwy obie drużyny nie mogły strzelić gola. Wdrugiej części gry ekipa Hansa Flicka zagrała jak na mistrza Niemiec przystało i sprawiła prawdziwe lanie drużynie Jurgena Klinsmanna. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Hertha Berlin - Bayern Monachium 0:4 (0:0)

Bramki: Muller (60') Lewandowski (73') Alcantara (76') Perisić (84')

Kartki: Darida (8') Pavard (19') Jarstein (64') Boyata (82')

Hertha: Jarstein - Klunter, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt - Ascacibar - Lukebakio, Darida (Wolf 68'), Grujić, Dilrosun (Mittelstaedt 81')- Selke

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies (Dajaku 80')- Muller (Gnabry 87'), Alcantara, Goretzka - Perisić, Lewandowski, Coutinho (Cuisance 82')

Czas rozpocząć runde rewanżową Bundesligi! W inauguracyjnej kolejce Hertha Berlin podejmowała Bayern Monachium. Gospodarze od końca listopada mają nowego trenera. Jurgen Klinsmann ma wnieść w drużynę jakość, która pozwoli im walczyć o najwyższe cele w niemieckiej lidze. Od pierwszych minut meczu to goście prowadzili grę i byli zdecydowanie bardziej niebezpieczni. Najbliżej zdobycia gola był Robert Lewandowski, który po zagraniu Perisicia był sam na sam z Jarsteinem. Polak jednak chybił o kilkanaście centymetrów. Hertha nastawiona była na kontry i stałe fragmenty gry. Brakowało pomysłu by zagrozić bramce Neuera z akcji, które najczęściej przerywali defensorzy Bayernu. Do przerwy żadna z drużyn nie strzeliła gola, lecz to podopieczni Hansa Flicka mogli mieć do siebie więcej pretensji.

Co nie udało się w pierwszej połowie, zawodnicy Bayernu osiągneli w drugiej. Tak gra mistrz Niemiec! Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać godzinę, bo w 60' minucie spotkania Thomas Muller wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie! Był to efekt domina dla graczy Hansa Flicka. Już kilkanaście minut później było 2:0. Pewnie swój rzut karny wykorzystał Robert Lewandowski. Dla Polaka był to gol numer 20 w tegorocznych rozgrywkach. Kibice nie zdążyli przestać się cieszyć, a na tablicy wyników widniał wynik 0:3. Świetne podanie Goretzki pięknym strzałem w okienko wykorzystał Alcantara. Gdy wydawało się, że nic więcej się już nie wydarzy, bardzo aktywny dziś Perisić głową pokonał Jarsteina i ustawił wynik meczu. Bayern wygrywa 4:0 i mocnym krokiem wchodzi w rundę wiosenną Bundesligi. Jurgen Klinsmann ma się nad czym zastaawiać. Dzisiaj Hertha nie istniała w ofensywie.