Hertha na kolanach! Lewandowski z kolejną bramką

2020-01-19 17:28 KG
Robert Lewandowski, Manuel Neuer, Bayern Monachium
Autor: East News Robert Lewandowski i Manuel Neuer

W pierwszej kolejce rundy wiosennej Bundesligi, Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Herthę Berlin aż 4:0. Nic nie wskazywało na tak wysoką wygraną gości. Do przerwy obie drużyny nie mogły strzelić gola. Wdrugiej części gry ekipa Hansa Flicka zagrała jak na mistrza Niemiec przystało i sprawiła prawdziwe lanie drużynie Jurgena Klinsmanna. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Hertha Berlin - Bayern Monachium 0:4 (0:0)

Bramki: Muller (60') Lewandowski (73') Alcantara (76') Perisić (84')

Kartki: Darida (8') Pavard (19') Jarstein (64') Boyata (82')

Hertha: Jarstein - Klunter, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt - Ascacibar - Lukebakio, Darida (Wolf 68'), Grujić, Dilrosun (Mittelstaedt 81')- Selke

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies (Dajaku 80')- Muller (Gnabry 87'), Alcantara, Goretzka - Perisić, Lewandowski, Coutinho (Cuisance 82')

Czas rozpocząć runde rewanżową Bundesligi! W inauguracyjnej kolejce Hertha Berlin podejmowała Bayern Monachium. Gospodarze od końca listopada mają nowego trenera. Jurgen Klinsmann ma wnieść w drużynę jakość, która pozwoli im walczyć o najwyższe cele w niemieckiej lidze. Od pierwszych minut meczu to goście prowadzili grę i byli zdecydowanie bardziej niebezpieczni. Najbliżej zdobycia gola był Robert Lewandowski, który po zagraniu Perisicia był sam na sam z Jarsteinem. Polak jednak chybił o kilkanaście centymetrów. Hertha nastawiona była na kontry i stałe fragmenty gry. Brakowało pomysłu by zagrozić bramce Neuera z akcji, które najczęściej przerywali defensorzy Bayernu. Do przerwy żadna z drużyn nie strzeliła gola, lecz to podopieczni Hansa Flicka mogli mieć do siebie więcej pretensji.

Co nie udało się w pierwszej połowie, zawodnicy Bayernu osiągneli w drugiej. Tak gra mistrz Niemiec! Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać godzinę, bo w 60' minucie spotkania Thomas Muller wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie! Był to efekt domina dla graczy Hansa Flicka. Już kilkanaście minut później było 2:0. Pewnie swój rzut karny wykorzystał Robert Lewandowski. Dla Polaka był to gol numer 20 w tegorocznych rozgrywkach. Kibice nie zdążyli przestać się cieszyć, a na tablicy wyników widniał wynik 0:3. Świetne podanie Goretzki pięknym strzałem w okienko wykorzystał Alcantara. Gdy wydawało się, że nic więcej się już nie wydarzy, bardzo aktywny dziś Perisić głową pokonał Jarsteina i ustawił wynik meczu. Bayern wygrywa 4:0 i mocnym krokiem wchodzi w rundę wiosenną Bundesligi. Jurgen Klinsmann ma się nad czym zastaawiać. Dzisiaj Hertha nie istniała w ofensywie.

Na żywo

Hertha Berlin - Bayern Monachium

KONIEC MECZU

DZIEKUJEMY ZA ŚLEDZENIE NASZEJ RELACJI! Miłego wieczoru.

Koniec! Prawdziwy nokaut sprawił gospodarzom Bayern Monachium! Cztery bramki i pewnie zwycięstwo mistrza Niemiec!

90'

Sędzia dolicza jedną minutę.

86'

Hertha zmarnowała świetną szansę na bramkę honorową! Fenomenalną obroną popisał się Neuer!

84'

Perisić do asysty dorzuca bramkę! Swietna główka Chorwata.

84'

GOOOOOOOOOOOL! 0:4! IVAN PERISIĆ!

82'

Na murawie melduje się Michael Cuisance. Zawodnik zmienił Coutinho.

82'

Roszady u gospodarzy. W miejsce Dilrosun wchodzi Mittelstaedt.

Z żółtą kartką za faul Boyata.

81'

MOGŁO BYĆ 0:4! Świetny strzał Coutinho odbija się od słupka!

81'

W miejsce Daviesa na boisko wchodzi młody Leon Dajaku.

Za faul żółtą kartką ukarany Goretzka.

76'

Po podaniu Goretzki świetnie uderzył Alcantara! Bramkarz bez szans!

76'

GOOOOL! Hertha na kolanach! 0:3!!!!

73'

LEWANDOWSKI GOOOOOOOOL! Mamy trafienie numer 20! PEWNIE WYKONANA JEDENASTKA POLAKA!

72'

RZUT KARNY DLA BAYERNU! Goretzka trzymany za rękę!

71'

Plattenhardt faulował Mullera.

68'

Zmiana w ekipie Klinsmanna. Wolf w miejsce Daridy.

67'

Od razu z kontrą ruszyli gospodarze. Na ich nieszczęście Salke dziś ma niesamowicie rozregulowany celownik.

67'

Celnie znów dograł głową Perisić do Lewandowskiego. RL9 uderzył lewą nogą, lecz ŚWIETNIE broni Jarnstein.

63'

ROBERT LEWANDOWSKI TRAFIA DO SIATKI, lecz bramka NIE UZNANA! Piłkę w rękach miał już Jarnstein. Faul Polaka. Nie ma bramki numer dwadzieścia.

60'

Perisić głową zgrał piłkę w głąb pola karnego gdzie świetnie znalazł się przeciętny wcześniej Muller. Piłka między nogami Jarsteina wpada do siatki!

60'

GOOOOOL! Bayern prowadzi na Stadionie Olimpijskim!

57'

TRWA NAPÓR BAYERNU! Najpierw świetny, mocny strzał Perisicia wybija głową Boyata. Później dośrodkowanie łapie Jarstein. Bardzo dobry mecz bramkarza Herthy!

53'

Dobre dośrodkowanie Mullera zamykał Perisić. Skończyło się jednak na strachu! Nadal mamy remis.

50'

Coutinho zszedł z lewej strony i zdecydował się uderzyć w kierunku bliższego słupka. Bardzo niecelna próba Brazylijczyka.

49'

Jak na razie sytuacja wiele się nie zmieniła. To Bayern jest przy piłce. Hertha jest wycofana, czeka na akcje kontrującą.

47'

Do dośrodkowaniu Perisicia, piłka minęła Jarsteina. Sytuacje opanował defensor Herthy.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! Obie ekipy bez zmian.

PRZERWA

Sędzia kończy pierwszą częśc spotkania w Berlinie. Jak na razie bez goli. Goście z Monachium są aktywniejsi, lecz nie potrafią przenieść tego na zdobycz bramkową. Zapraszamy po przerwie!

44'

Mecz o dużej intensywności. Obie ekipy z całych sił próbują zmienić wynik spotkania. Czekamy na bramki.

42'

39'

Perisić wywalczył rzut rożny. Coutinho wykonał? go fatalanie. Ciężko powiedzieć co chciał zrobić Brazylijczyk. Szkoda słów.

37'

Szybko chcieli zagrać między sobą Lewandowski i Coutinho. Defensorzy gospodarzy sprawnie utrudniają ich pomysły.

35'

33'

Perisić dośrodkował na głowę Polaka, jego strzał jednak zbyt lekki by zaskoczyć Jarsteina. Od razu z kontrą ruszyła Hertha, jej akcje przerywa Boateng.

30'

W achillesa kopnięty Lewandowski. Od rzutu wolnego rozpoczną zawodnicy z Bawarii.

27'

Dużo lepszy okres gry gospodarzy. Dwukrotnie wcześniej próbował dośrodkować Platterhard, później Kluenter. Nic nie wynikło jednak z tych akcji. Hertha jednak stara się cały czas zbliżać do pola karnego gości.

25'

ALEŻ ZMARNOWAŁ SZANSĘ ROBERT LEWANDOWSKI! Bayern mógł prowadzić w Berlinie! Polak znalazł się sam na sam z bramkarzem i uderzył kilka centymetrów obok bramki!

21'

Po dośrodkowaniu Plattenhardta, główkował Seike. Jego strzał poleciał jednak nad bramką.

19'

Żółtą kartkę za fual otrzymał Benjamin Pavard.

15'

Groźna sytuacja podopiecznych Hansa Flicka! Lewandowski w polu karnym dogrywał piłkę do Coutinho, zrobił to jednak bardzo niecelnie.

13'

Po rzucie wolnym piłkę szybko wybili defensorzy Bayernu.

11'

Ruszyli z akcją zawodnicy gospodarzy, ich plan pokrzyżował faulujący Boateng.

10'

Dobrze czuje grę bramkarz gospodarzy. Kolejny raz świetnie wyłapuje piłkę gości, która miała trafić do Roberta Lewandowskiego.

8'

Darida faulował Alcantarę. Żółta kartka dla Czecha.

6'

Dobry pomysł Bayernu! Rozrzucona piłka do Lewandowskiego, jego strzał łapie Jarstein. Gola i tak by nie było, Polak na pozycji spalonej.

5'

Odważnie, daleko od swojego pola karnego piłkę wybija Jarstein. Hertha jak narazie skupia się na obronie.

2'

Bayern przy piłce, dośrodkowanie Mullera łapie bramkarz Herthy.

1'

Obie drużyny gotowe do gry. ZACZYNAMY SPOTKANIE!

W przerwie zimowej kapitan biało - czerwonych poddał się zabiegowi kontuzjowanej pachwiny. Czy Polak powróci do trafiania bramek? W klasyfikacji strzelców przegrywa z Timo Wernerem. Niemiec zdobył 20 goli, o jednego więcej od "Lewego".

Kto wygra pierwszy mecz w rundzie rewanżowej? Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie. Na Allianz Arenie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Obie bramki dla Bayernu zdobył Robert Lewandowski!

Starcie Hertha - Bayern ma dodatkowy smaczek. Trener gospodarzy Jurgen Klinsmann był zawodnikiem Bayernu w latach 1995 - 1997 oraz prowadził drużynę z Bawarii w latach 2008-2009.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Bundesligi pomiędzy Herthą Berlin a Bayernem Monachium. Początek o godzinie 15:30!