Maciej Iwański - kim jest dziennikarz TVP, który głosował w plebiscycie Złota Piłka 2021?

2021-11-29 11:53
Maciej Iwański - kim jest dziennikarz TVP, głosujący w plebiscycie Złota Piłka 2021?
Autor: Andrzej Lange / SE Maciej Iwański - kim jest dziennikarz TVP, głosujący w plebiscycie Złota Piłka 2021?

Już w poniedziałek 29 listopada rozstrzygnięcie najważniejszego, piłkarskiego plebiscytu. Komu wręczona będzie Złota Piłka? Zdecydowanym faworytem jest Lionel Messi. Argentyńczyk najprawdopodobniej zdetronizuje Roberta Lewandowskiego. Wśród 185 głosujących dziennikarzy jest Maciej Iwański, dziennikarz TVP Sport. Kim jest redaktor Telewizji Polskiej, który oddał głos w plebiscycie Złota Piłka 2021?

185 dziennikarzy ze 185 krajów oddawało głosy w tegorocznej edycji Złotej Piłki! 29 listopada rozstrzygnie się, czy większość z nich zdecydowała się postawić na Roberta Lewandowskiego czy jednak Leo Messiego. Nikt nie ma wątpliwości, że padnie właśnie na Argentyńczyka. Wskazują na to także kolejne przecieki z "France Football". Oficjalną odpowiedź poznamy około godziny 22 w poniedziałek. Wśród głosujących był także Maciej Iwański, dziennikarz TVP Sport.

NIE PRZEGAP! Wtopa z Robertem Lewandowskim w Paryżu w tle! Zaczepili go, aż tu nagle... Ale klops!

Złota Piłka: Kim jest Maciej Iwański, dziennikarz TVP?

Maciej Iwański jest komentatorem sportu w TVP. Kibice kojarzą go nie tylko ze zmagań piłki nożnej, ale przede wszystkim piłki ręcznej. Siedział za mikrofonem podczas najważniejszych spotkań Orłów Wenty. Przez lata współpracował z oficjalnym portalem Europejskiej Federacji Piłkarskiej UEFA.com, Przeglądem Sportowym czy Piłką Nożną. Jego głos można kojarzyć także z gry komputerowej, FIFA.

Maciej Iwański pochodzi z Olsztyna. Komentował Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie czy Rio de Janeiro. Był także prowadzącym nie tylko programów sportowych, ale także rozrywkowych na antenie Telewizji Polskiej.

Kiedy wyniki Złotej Piłki?

Kto w tym roku wygrał plebiscyt? Tego publiczność i dziennikarze dowiedzą się w poniedziałek 29 listopada. Wówczas odbędzie się gala, na której zwycięzca otrzyma Złotą Piłkę. Dochodziły również plotki, że kilku głosujących postanowiło zmienić swoje typy. Redaktor naczelny "France Football" przyznał, że faktycznie były zmiany, ale tylko w jednym przypadku.

NIE PRZEGAP! Zbigniew Boniek nie może w to uwierzyć. Usłyszał, kto ma zdobyć Złotą Piłkę i nie mógł się powstrzymać

Sonda
Kto powinien zdobyć Złotą Piłkę 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze