Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

ważne słowa

Mocne słowa pod adresem Roberta Lewandowskiego! Gwiazdor Barcelony może w odpowiedzi roześmiać się w głos

2023-05-29 14:46

Po pierwszym sezonie w Barcelonie, Robert Lewandowski może być zadowolony z tego, co udało się osiągnąć zarówno jemu, jak i jego drużynie. Kiedy przed rokiem przenosił się na Camp Nou z Bayernu Monachium, wielu fanów nie życzyło mu zbyt dobrze twierdząc, że "Bawarczycy" bez niego poradzą sobie lepiej, niż on bez Bayernu. Sezon 2022/23 szybko to zweryfikował, na potwierdzenie czego można przytoczyć słowa jednego z dziennikarzy "Bilda" dla "WP Sportowe Fakty".

Pomimo tego, że Robert Lewandowski po raz kolejny w swojej karierze sięgnie po tytuł króla strzelców - tym razem ligi hiszpańskiej, a jego Barcelona wywalczyła mistrzostwo kraju, wiele osób albo nie spodziewało się sukcesu Polaka na Camp Nou, albo próbowało umniejszać wynikom "Lewego" i jego drużyny. Kiedy jasne stało się, że Robert Lewandowski opuści szeregi Bayernu Monachium, wielu kibiców niemieckiej drużyny nie miało litości dla Polaka twierdząc, że ten nie poradzi sobie bez Bayernu. Sezon 2022/23 pokazał jednak, że to "Bawarczycy" mają ogromne problemy bez polskiego napastnika. 

Po tych słowach, na ustach Roberta Lewandowskiego może pojawić się szeroki uśmiech. Szczera wypowiedź dziennikarza "Bilda"

W zakończonym niedawno sezonie, po koronę króla strzelców sięgnęli wspólnie Niclas Füllkrug z Werderu Brema oraz Christopher Nkunku z RB LIpsk, którzy strzelili po 16 bramek w całym sezonie Bundesligi. Nawet dziennikarze "Bilda" nie mają złudzeń, że dla Lewandowskiego taki wynik to śmiech na sali, bowiem "Lewy" niemalże co sezon zdobywał dwa razy więcej bramek. 

Mocne słowa pod adresem Roberta Lewandowskiego! Gwiazdor Barcelony może w odpowiedzi roześmiać się w głos

Bayern bez Roberta Lewandowskiego to po prostu Bayern bez napastnika. To zdanie najlepiej definiuje sytuację. Brakowało go zwłaszcza w dużych meczach. A jeśli Robert spojrzałby na klasyfikację najlepszych strzelców Bundesligi w tym sezonie, to mógłby się tylko zaśmiać i uznać to za żart - stwierdził w rozmowie z "WP Sportowe Fakty" Tobi Altschaffl, dziennikarz niemieckiego "Bilda". 

Sonda
Czy chciałbyś zobaczyć duet Lewandowski - Messi w następnym sezonie?
Najnowsze