Szklanka piwa

Autor: SHUTTERSTOCK Szklanka piwa

Nieletni kibice zrobili biznes na piwie w Niemczech. Zarobili ponad tysiąc w 45 minut

2019-07-23 12:38

Smykałka do biznesu to rzecz, której nie jest odkrywana u zbyt wielkiej liczby osób. W miniony weekend znaleźli ją u siebie nieletni kibice Arminii Bielefeld, którzy podczas meczu swojej ukochanej drużyny zarobili ponad tysiąc złotych w 45 minut. W niewielu zawodach zarabia się więcej za niecałą godzinę.

Arminia Bielefeld przygotowuje się do kolejnego sezonu zaplecza niemieckiej ekstraklasy. W ostatni weekend rozegrali spotkanie z angielskim Barnsley FC, a na trybunach można było spożywać alkohol. Kibice dostawali piwo w plastikowych kubkach, za które należało wnieść ok. jednego euro kaucji.

Młodzi kibice postanowili pozbierać kubki, których inni fani nie zamierzali oddawać. Swoją "zmianę" rozpoczęli w drugiej odsłonie meczu i zebrali około... 300 kubków! To ponad tysiąc złotych zarobione w niecałą godzinę. Trudno się dziwić uśmiechom chłopców, którzy pozowali do zdjęć z zebranymi kubkami.

Wielkie emocje były także podczas meczu na stadionie. Arminia Bielefeld przegrało ze swoim angielskim rywalem 2:3. To Niemcy zdobyli pierwszą bramkę, ale później trzy kolejne gole trafiali zawodnicy Barnsley. W 74. minucie wynik z rzutu karnego ustalił Andreas Voglsammer.

Arminia w minionym sezonie 2. Bundesligi zajęła siódme miejsce, tracąc do miejsc dających prawo gry w barażu o awans do niemieckiej ekstraklasy osiem punktów. W roli beniaminka Bundesligi w tym sezonie wystąpi 1. FC Koeln i SC Paderborn.