Piękny gest polskiego bramkarza! Gikiewicz zrezygnował z części zarobków, aby pomóc klubowi

2020-03-19 15:00
Rafał Gikiewicz
Autor: East News Rafał Gikiewicz

Przez koronawirusa świat sportu musi się zatrzymać na co najmniej kilka tygodni. Na razie nikt nie jest w stanie określić, ile będzie trwała przerwa w piłkarskich rozgrywkach, ale doniesienia o tysiącach kolejnych zarażonych nie napawają optymizmem. A kluby już teraz liczą ogromne straty. Rafał Gikiewicz, aby choć w minimalnym stopniu odciążyć budżet Unionu Berlin, zdecydował się na rezygnację z części zarobków.

Koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie i w Europie zarażonych liczy się w dziesiątkach tysięcy. A wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach ta liczba będzie mocno się powiększała. W obecnych warunkach nie ma więc możliwości na rozgrywanie meczów, co prowadzi do bardzo poważnych konsekwencji. Zwłaszcza finansowych.

Specjalne firmy wyliczyły, że straty najlepszych lig na świecie będą szły w setki milionów, a nawet w miliardy. Najgorszym wariantem byłoby niedokończenie rozgrywek, choć większość lig nie bierze takiej możliwości pod uwagę. Sytuacja i tak jest poważna, a każdy kolejny weekend bez meczów to ogromna dziura w budżecie klubu. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Rafał Gikiewicz.

Robert szaleje z Klarą, a Ania mówi, że ZWARIUJE! Kwarantanna u Lewandowskich [WIDEO]

Polski bramkarz na co dzień występuje w beniaminku Bundesligi, Unionie Berlin, z powodu koronawirusa i trudnej sytuacji, Polak zdecydował się na rezygnację z części zarobków. - W związku z dyskusjami jakie pojawiły się ostatnio i które uważam za potrzebne, postanowiłem zrezygnować z części moich zarobków, aby pomóc mojemu klubowi przetrwać ten ciężki okres. Razem to przetrwamy - czytamy we wpisie Gikiewicza na Twitterze.

DaO
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze