Polski pomocnik gwiazdą II Bundesligi. Jego drużyna coraz wyżej w tabeli

2022-01-23 19:46
Sonny Kittel
Autor: East News Sonny Kittel

Znakomite tygodnie w karierze Sonny’ego Kittela, pomocnika Hamburger SV z polskim paszportem. Nie ma meczu w którym Kitel nie strzela gola lub nie zalicza asysty. Jego drużyna liczy się walce o powrót do Bundesligi.

Piłkarz, którego rodzice są Polakami jest niekwestionowanym liderem pod względem liczby asyst w obecnym sezonie w II Bundeslidze. Ta z wygranego meczu ostatniego meczu derbowego z FC St.Pauli 2:1, była czternastą w sezonie. Do tego dołożył jeszcze 4 gole. Jest on zdecydowanie najlepszym ofensywnym piłkarzem swojego zespołu, biorąc pod uwagę punktację kanadyjską. Hamburczycy notują znakomitą passe, bo od pięciu spotkań - wliczając rundę jesienną – nie przegrali meczu. Wygraną z FC St.Pauli strącili lokalnego rywala z pozycji lidera, a sami przesunęli się na 5.miejsce, ale mają już tylko 5 punktów straty do lidera, czyli SV Darmstadt. Do tego kilka dni temu awansowali do ćwierćfinału pucharu Niemiec, w którym Kitel również zaliczył asystę. 29-letni piłkarz już kilka lat temu sygnalizował chęć gry w reprezentacji Polski, ale ówczesny prezes sprzeciwiał się pomysłowi dawania szansy piłkarzom, który urodzili się za granicą lub wyjechali z Polski we wczesnej młodości. Dopiero ostatnio nowy prezes PZPN Cezary Kulesza przerwał tę praktykę, umożliwiając grę w reprezentacji Matty’emu Cashowi.

Karol Świderski zagra w Charlotte FC. Znamy szczegóły umowy, astronomiczna gaża! [TYLKO U NAS]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze