Christian Gentner, VfB Stuttgart

Autor: East News Przerażająca kontuzja Christiana Gentnera z VfB Stuttgart

Przerażająca kontuzja piłkarza Stuttgartu. Przejdzie operację twarzy! [WIDEO]

2017-09-17 14:35

W sobotnim meczu Bundesligi pomiędzy VfB Stuttgart a VfL Wolfsburg doszło do mrożącej krew w żyłach sytuacji. Podczas jednej z akcji wychodzący z bramki golkiper "Wilków" staranował kapitana gospodarzy Christiana Gentnera. Trafił go kolanem w twarz, a zawodnik został przewieziony do szpitala. Tam okazało się, że ma liczne złamania kości twarzy i czeka go operacja.

W sobotę na Marcedes-Benz Arena VfB Stuttgart podejmował VfL Wolfsburg w ramach czwartej kolejki niemieckiej Bundesligi. Gospodarze prowadzili 1:0, kiedy w końcówce spotkania w polu karnym ich rywali doszło do dramatycznego zdarzenia. Po dośrodkowaniu w "szesnatskę" najwyżej do piłki wyskoczył bramkarz "Wilków" Koen Casteels. Pech chciał, że na jego drodze znalazł się kapitan Stuttgartu Christian Gentner.

32-latek nie spodziewał się, że za moment zostanie znokautowany. Golkiper gości trafił go kolanem prosto w twarz, a Niemiec z grymasem bólu runął na ziemię. Przez dobrych kilka minut go opatrywano, a następnie na noszach opuścił boisko i został przewiezony do szpitala.

Przeprowadzone tam dokładniejsze badania wykazały, że pomocnik ma liczne złamania kości twarzy, dolnych i bocznych zatok, nosa oraz górnej szczęki. Konieczna będzie skomplikowana operacja, a następnie zapewne dłuższa przerwa w grze. Szczęście w nieszczęściu, że Gentner nie doznał żadnych urazów czaszki czy mózgu. Bo wszystko to mogło się skończyć o wiele gorzej!

Lothar Matthaus: Zostawcie Lewego! ON MA RACJĘ!!!