Bayern, Robert Lewandowski, Arturo Vidal

Autor: East News

Robert Lewandowski: Trener zazdrości mi siwizny

2017-11-19 14:43

Robert Lewandowski wrócił do gry po dwóch tygodniach przerwy i od razu pokazał wielką skuteczność. Robert Lewandowski (29 l.) strzelił dwa gole w meczu z Augsburgiem (3:0) i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji najlepszych strzelców. Zaprezentował nową fryzurę - jest teraz siwy. - Mojej żonie się podoba. A trener? Był zazdrosny - powiedział po meczu Lewandowski.

Lewandowski w meczu z Augsburgiem wyglądał na wypoczętego, gonił do każdej piłki, był piekielnie skuteczny. Najpierw w 38. minucie wykorzystał doskonałe podanie od Arturo Vidala i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Augsburga, a drugiego gola (asysta Kimmicha) dołożył w 49. min.

Lewandowski po raz pierwszy na boisku zaprezentował się w nowej fryzurze. Przefarbowane na siwo włosy zrobiły furorę. „Wyglądał starzej niż jego trener! Siwy, ale niebezpieczny!” - napisał „Bild”. Trener Bayernu Jupp Heynckes 72 ma lata i jest całkiem siwy. - Jest dla mnie wzorem do naśladowania – stwierdził po meczu „Lewy”. - Chciałem zrobić coś innego niż inni. Jestem starszy, więc kolor siwy może do mnie pasować. Mojej żonie również się podoba. A trener? Był zazdrosny – zażartował.

- Wcale mu nie zazdroszczę – odparł jednak Heynckes. - Młodzi ludzie chcą się zmieniać, w szczególności napastnicy. Wiem to, bo sam grałem w ataku. Dla mnie liczy się to, że wciąż strzela gole.