Josip Juranović

i

Autor: Cyfrasport Josip Juranović

Były as stołecznego klubu zmienia klub

To tam zagra Josip Juranović. Na transferze Chorwata zarobi też Legia Warszawa

2023-01-22 16:25

Kariera obrońcy reprezentacji Chorwacji i byłego asa Legii Warszawa nabrała tempa. Josip Juranović pod koniec ubiegłego roku brylował z kadrą Chorwacji na mistrzostwach świata, a teraz oficjalnie zmienia klub. Chorwat odchodzi z Celtiku Glasgow. Skorzysta na tym Legia Warszawa, która przy jego sprzedaży do szkockiego klubu zagwarantowała sobie procenty z kolejnego transferu.

Cały czas na fali wznoszącej

Juranović do Legii trafił latem 2020 roku. Spędził na Łazienkowskiej sezon, który zakończył jako mistrz Polski. Na początku kolejnej edycji pomógł w wywalczeniu promocji do fazy grupowej Ligi Europy i jeszcze w ich trakcie odszedł do Celtiku Glasgow. W tym klubie spędził 2,5 roku. Sięgnął po mistrzostwo Szkocji i puchar. Jednak to w Legii jego kariera nabrała przyspieszenia, bo wtedy wrócił do reprezentacji Chorwacji. Zagrał z nią na Euro 2020 i na MŚ 2022, gdzie cieszył się z wywalczenia trzeciego miejsca.

Podbije Bundesligę?

Teraz dostał kolejną nagrodę. Zmienia klub. Ostatnio mówiło się, że przeniesie się do Włoch, Hiszpanii lub Anglii. Jednak ostatecznie trafił do Niemiec. Podpisał kontrakt z Unionem Berlin. Klub Bundesligi zapłacił za Chorwata osiem mln euro. Kwota będzie powiększona o bonusy w wysokości trzech mln euro. Z przenosin piłkarza ucieszy się Legia, która sprzedając go do Szkocji zagwarantowała sobie procenty od kolejnego transferu. Według medialnych doniesień w tym przypadku ma to być ok. pół mln euro. Union zajmuje w Bundeslidze trzecie miejsce. W najbliższej kolejce (25 stycznia) Union zagra z Werderem Brema.

Sonda
Czy Josip Juranović poradzi sobie w Bundeslidze?
Najnowsze