Robert Lewandowski

Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

Union Berlin - Bayern Monachium: Gol Lewandowskiego, zwycięstwo Bawarczyków [WYNIK]

2020-05-17 20:06

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Union Berlin 2:0 w 26. kolejce Bundesligi. Wynik otworzył niezawodny Robert Lewandowski, który przed przerwą pokonał Rafała Gikiewicza z rzutu karnego. Pod koniec drugiej połowy kolejnego gola dołożył Benjamin Pavard.

Piłkarze Bayernu Monachium byli bez dwóch zdań faworytem niedzielnego meczu. Broniący się przed spadkiem gospodarze nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry. Wydawało się, że ich opór zostanie skruszony w 18. minucie, kiedy Thomas Mueller skierował z bliska piłkę do siatki. Sędzia skorzystał z VAR-u i nie uznał bramki. Był spalony! Goście nie odpuszczali i przed przerwą zdołali pokonać Rafała Gikiewicza. Kluczowa okazała się 38. minuta, kiedy w polu karnym doszło do starcia Nevena Suboticia z Leonem Goretzką. Po faulu tego pierwszego sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Robert Lewandowski i pokonał "Gikiego"! Dla "Lewego" było to 26. trafienie w tym sezonie w Bundeslidze.

Mała Klara Lewandowska z dopieszczoną fryzurą ogląda tatę w telewizji [ZDJĘCIE]

Po przerwie nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji. Gospodarze nie mieli pomysłu, jak zagrozić bramce Manuela Neuera. Bawarczycy także nie forsowali tempa, ale pod koniec spotkania postawili kropkę nad "i". W 80. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Joshuy Kimmicha, bramkę po uderzeniu głową zdobył Benjamin Pavard.

Rekordowa klauzula Piotra Zielińskiego

Warto wspomnieć, że Lewandowski ma już 40 goli we wszystkich rozgrywkach w bieżącym sezonie. Może się pochwalić takim osiągnięciem piąty rok z rzędu!

Union Berlin - Bayern Monachium 0:2 (0:1)

Bramki: Lewandowski 40 (k), Pavard 80

Union: Rafał Gikiewicz - Florian Huebner, Keven Schlotterbeck, Neven Subotić - Christopher Trimmel, Robert Andrich (71. Christian Gentner), Grischa Proemel (85. Felix Kroos), Christopher Lenz - Marcus Ingvartsen (82. Joshua Mees), Marius Buelter (86. Julian Ryerson) - Anthony Ujah (70. Sebastian Andersson)

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng, David Alaba, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Thiago Alcantara - Thomas Mueller (90. Mickael Cuisance), Leon Goretzka (71. Kingsley Coman), Serge Gnabry (86. Ivan Perisić) - Robert Lewandowski

Pamiętasz dokonania Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze?

Pytanie 1 z 10
To ulubiony rywal Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. W starciach z nim zdobył 20 bramek w lidze. O kogo chodzi?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj