Robert Lewandowski, Niklas Suele i Thomas Mueller

i

Autor: AP Robert Lewandowski, Niklas Suele i Thomas Mueller

W Bayernie jest ważniejszy od Lewandowskiego? Niemcy wskazują jedno nazwisko

2021-09-01 20:09

Robert Lewandowski właśnie przygotowuje się wraz z innymi reprezentantami naszego kraju do kolejnego meczu eliminacji mistrzostw świata 2022, w którym Polacy zmierzą się z Albanią. Tymczasem niemieccy dziennikarze postanowili bliżej przyjrzeć się pierwszej jedenastce Bayernu Monachium i wskazują, że to nie Polak jest najważniejszym zawodnikiem w tej układance.

Robert Lewandowski od lat jest jedną z kluczowych postaci w Bayernie Monachium, a w ostatnich sezonach wzniósł się na prawdziwe wyżyny i trudno wyobrazić sobie, aby „Die Roten” mogli odnosić takie sukcesy. gdyby nie mieli w składzie właśnie polskiego napastnika. Do potrójnej korony zdobytej przez Bayern w sezonie 2019/2020 Polak miał ogromny wkład, zostając królem strzelców we wszystkich rozgrywkach, w których Bawarczycy triumfowali. Miniony sezon, choć nie był równie udany dla całej drużyny, wcale nie był gorszy dla samego zawodnika, który zdobył w Bundeslidze 41 goli i pobił rekord zmarłego niedawno Gerda Muellera. Okazuje się jednak, że dziennikarze z niemieckiego portalu Focus.de wyżej stawiają innego zawodnika Bayernu, który jest kluczowy przy funkcjonowaniu zespołu.

Biedroń skomentował słowa Lewandowskiego o tęczowej opasce. Wbił bolesną szpilkę

Robert Lewandowski pokazał się z drogim zegarkiem! Zobacz zdjęcia w galerii poniżej:

To nie tylko król asyst

Focus.de wyżej od Lewandowskiego, Neuera czy Kimmicha stawia Thomasa Muellera. Niemieccy dziennikarze nie umniejszają zasług pozostałych zawodników, ich zdaniem jednak, to właśnie Mueller jest kluczowy dla tak sprawnego funkcjonowania całego zespołu. Co ciekawe, w swoich rozważaniach zwracają oni większą uwagę na inne zalety, niż te związane z suchymi liczbami Muellera, który jest przecież najlepszym asystentem zespołu (21 asyst w minionym sezonie Bundesligi).

 - Nikt nie potrafi czytać gry jak on. Jest mistrzem w wyciąganiu przeciwników z ich pozycji, dzięki czemu jego koledzy są w lepszej sytuacji. Lewandowski strzela tak dużo, bo Mueller odwraca uwagę rywali. Mueller jest biegaczem wytrzymałościowym. Zawsze był jednym z najlepiej pressujących piłkarzy na świecie. Wszystko, co robi, wygląda na proste. Można pomyśleć, że trenerom powinno być łatwo go wkomponować. Ale niektórzy polegli. Carlo Ancelotii i Niko Kovac nie znaleźli dla niego odpowiedniej roli. Kiedy Mueller miał kryzys formy, Joachim Loew też czuł, że jego kadra straciła na jakości – czytamy na Focus.de.

Biedroń skomentował słowa Lewandowskiego o tęczowej opasce. Wbił bolesną szpilkę

Podkreślone jest także to, jak duże wsparcie swoim kolegom z różnych formacji i pozycji ofiaruje Thomas Mueller. – Kto oglądał Muellera w tych pierwszych tygodniach widzi, że jest zaangażowany w każdy atak. Boczny obrońca się nie podłączył? Rekompensuje to Mueller. Lewandowski potrzebuje wsparcia w środku? Mueller tam jest. Goretzka i Kimmich mają problemy w środku? Mueller im pomaga – wymienia niemiecki portal.

Sonda
Czy "Lewy" powinien wystąpić z tęczową opaską?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze