Łukasz Piszczek, Borussia Dortmund

i

Autor: East News Łukasz Piszczek

Wyjaśniła się przyszłość Łukasza Piszczka! Będzie grał w polskiej trzeciej lidze

2021-05-01 7:27

Łukasz Piszczek to jeden z najbardziej zasłużonych reprezentantów Polski ostatnich lat. Choć w koszulce z orzełkiem na piersi nie będzie nam już dane go ujrzeć, to cały czas kontynuuje swoją karierę klubową. Jego kontrakt w Borussii Dortmund dobiega jednak końca, a sam zainteresowany ma jasno sprecyzowany plan na przyszłość. Jak się okazuje, zamierza wrócić do Polski i występować w niższych klasach rozgrywkowych.

Misja na finiszu

Wydawało się, że Łukasz Piszczek rozstanie się z Borussią Dortmund już rok temu. Prezentowana przez niego znakomita forma sprawiła jednak, że Niemcy zdecydowali się zaoferować mu roczne przedłużenie kontraktu. Na samym finiszu obecnego sezonu Bundesligi polski piłkarz ma jeszcze wraz z kolegami z BVB do wykonania bardzo ważną misję. Klub balansuje bowiem na granicy czołowej czwórki, a jest to o tyle istotne, że tylko TOP4 zapewnia awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, na czym wszystkim bardzo zależy.

Anna Lewandowska u lekarza

Trzecia liga

A co po zakończeniu obecnego sezonu? Łukasz Piszczek ma już jasno sprecyzowany plan. - Planuję pograć w Goczałkowicach w trzeciej lidze na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Taki sobie plan ułożyłem i na tę chwilę tego się trzymam. Raczej nie zamierzam już po tym sezonie grać w Bundeslidze, no chyba że coś mi strzeli do głowy, ale to chyba wykluczam - wyjaśnił "Piszczu" udzielając wywiadu "Kanałowi Sportowemu". Warto jednak zwrócić uwagę na słowa "raczej" i "chyba" - a zatem kto wie, kto wie...

Klub Piszczka

LKS Goczałkowice-Zdrój to klub, który z Łukaszem Piszczkiem przenika się od dawna. Piłkarzowi bardzo zależy na rozwoju futbolu w swoich rodzinnych stronach i już w poprzednich latach często przylatywał do Polski w wolnej chwili tylko po to, aby pojawić się na meczu tej drużyny. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będzie mógł w niej także występować i zbierać doświadczenia w niższych polskch klasach rozgrywkowych.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze