Ile zarabia Robert Lewandowski? Jest w europejskiej czołówce!

2020-02-08 11:00 DaO
Robert Lewandowski
Autor: AP PHOTO/DARKO VOJINOVIC Robert Lewandowski

Najlepsi piłkarze świata latami pracowali, aby znaleźć się na światowym szczycie. Ciężkie treningi, tysiące kilometrów w podróży, setki wyrzeczeń - wszystko to, aby zachwycać kibiców w każdym zakątku świata. Ma to jednak odzwierciedlenie w zarobkach. Czołowi zawodnicy miesięcznie inkasują astronomiczne sumy. W tym gronie znajduje się również Robert Lewandowski, który znalazł się w europejskiej czołówce pod względem zarobków.

Reprezentant Polski od kilku lat należy do najlepszych piłkarzy na świecie. Obecny sezon jest tego doskonałym przykładem. Lewandowski strzela jak na zawołanie i jest motorem napędowym Bayernu Monachium. Polak bije kolejne rekordy i ma chęć na jeszcze więcej, co jest jego cechą rozpoznawczą. Nie dziwi więc, że Bawarczycy ani myślą rozstawać się z Lewandowskim.

Do niedawna było mnóstwo spekulacji dotyczących przyszłości polskiego zawodnika. Wszelkie wątpliwości rozwiane zostały w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to Lewandowski podpisał nowy kontrakt z Bayernem. Ten obowiązywał będzie do 2023 roku. Na jego mocy piłkarz dostał sporą podwyżkę. Konkretne kwoty nigdzie się nie pojawiły, ale niemieckie media mówiły nawet o 20 mln euro rocznie.

Pokrywa się to z tym, co ujawnił francuski dziennik "L'Equipe". Według dziennikarzy z tej gazety Polak inkasuje miesięcznie około 1,66 mln euro miesięcznie. W zestawieniu z innymi piłkarzami z pięciu czołowych lig w Europie, takie zarobki Lewandowskiego dają mu miejsce w czołówce. Numerem jeden jest Leo Messi, który zarabia 8,3 mln euro. Na drugim miejscu jest Cristiano Ronaldo (4,3 mln), a podium zamyka Neymar (3,06 mln). Polak plasuje się natomiast na dziesiątej pozycji.

Najlepiej zarabiający piłkarze w pięciu czołowych ligach Europy:

1. Leo Messi - 8,3 miliona euro (miesięcznie)
2. Cristiano Ronaldo - 4,7 mln
3. Neymar - 3,06 mln
4. Antoine Griezmann - 2,9 mln
4. Luis Suarez - 2,9 mln
6. Gareth Bale - 2,5 mln
6. Eden Hazard - 2,5 mln
8. Kylian Mbappe- 1,9 mln
9. David De Gea - 1,7 mln
10. Robert Lewandowski - 1,6 mln

Najnowsze