Widzew Łódź

Autor: Cyfra Sport Widzew Łódź

Widzew Łódź wraca na fotel lidera II ligi. Trudny mecz z Gryfem [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2019-03-03 11:48

Widzew Łódź zaczyna rundę wiosenną i walkę o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Ekipa z alei Piłsudskiego jest jednym z faworytów. Goście wrócili po dzisiejszym meczu na fotel lidera, choć spotkanie z Gryfem Wejherowo nie poszło do końca po ich myśli.

Gryf Wejherowo - Widzew Łódź 1:2 (0:1)
Bramki: 49' Wicki (k) - 22' Radwański, 50' Mąka

SKŁADY:
Gryf Wejherowo:
Leleń – Brzuzy, Sikorski, Chwastek, Wicki, Goerke, Macierzyński (63' Węsierski), Kołc, Koziara (82' Ewertowski), Pietroń, Rogalski (82' Czychowski)

Widzew Łódź: Wolański - Turzyniecki (90+3' Gibas), Zieleniecki, Tanżyna, Wełna, Mąka, Kristo, Radwański, Gutowski (76' Pięczek), Banaszak (69' Świderski), Mihaljević (79' Zuziak)

Zakończono 22. kolejkę rozgrywek drugiej ligi. W niedzielę rozegrane zostały dwa spotkania Górnik Łęczna - Resovia i Gryf Wejherowo - Widzew Łódź. Ekipa z alei Piłsudskiego po zwycięstwie nad Gryfem wróciła na fotel lidera tabeli i o jeden punkt wyprzedza Radomiaka Radom. A przecież wciąż ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie.

Dzisiejsze spotkanie nie do końca potoczyło się po myśli gości, którzy liczyli na łatwe zwycięstwo. Rzęsiste opady deszczu, nie najlepiej przygotowana murawa i niska temperatura na pewno nie przyczyniły się do wzrostu poziomu widowiska. Mimo to, do przerwy Widzew schodził z prowadzeniem. Strzał Radwańskiego zza pola karnego znalazł drogę do siatki.

Drugą połowę rozpoczęto z wysokiego "C". Wyrównującą bramkę z rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z obrońców zdobył Wicki, a minutę później na raty do siatki trafił Mąka, ustalając wynik meczu na 2:1. Gryf próbował odpowiedzieć, ale do końca meczu wszystkie próby albo bronił Wolański, albo wybijali przeciwnicy.

W ten sposób Widzew zasiada z powrotem na tronie lidera II ligi, wyprzedzając Radomiaka Radom o jedno oczko. Przed Łodzianami jeszcze jedno zaległe spotkanie. 10 kwietnia zmierzą się z Olimpią Elbląg.