Arkadiusz Malarz ma nowy klub! Wykorzystał WIELKĄ WTOPĘ innego piłkarza

2019-09-13 10:07 JWa
Arkadiusz Malarz
Autor: Artur Hojny Arkadiusz Malarz

Arkadiusz Malarz wreszcie znalazł nowego pracodawcę! W piątek golkiper został oficjalnie zaprezentowany przez ŁKS Łódź. Stało się to zaledwie kilka godzin po tym, jak na jaw wyszły pozytywne wyniki badań dopingowych Michała Kołby, dotychczasowego numeru jeden między słupkami beniaminka Ekstraklasy. Były zawodnik Legii Warszawa podpisał kontrakt do końca przyszłego sezonu.

Arkadiusz Malarz to jeden z najlepszych bramkarzy Ekstraklasy w ostatnich sezonach. Po zakończeniu sezonu 2018/19 rozstał się jednak z Legią Warszawa i pozostawał bezrobotny. Sytuacja zmieniła się w piątek. Z samego rana ŁKS Łódź ogłosił podpisanie kontraktu z nowym golkiperem, który ma obowiązywać do końca rozgrywek 2020/21. - Trzymajcie mocno kciuki za mnie w barwach ŁKS-u. Widzimy się niedługo na stadionie. Do zobaczenia! - powiedział na przywitanie do kibiców beniaminka nowy nabytek.

Podpisanie kontraktu z Arkadiuszem Malarzem zbiegło się w czasie z problemami ŁKS-u w bramce. W czwartkowy wieczór na oficjalnej stronie klubu zamieszczono specjalne oświadczenie. Przyznano w nim, że dotychczasowy podstawowy bramkarz Michał Kołba ma problemy po kontroli dopingowej. Próbka A jego testu dała wynik pozytywny i w klubie czekają na wynik drugiej próbki zanim podejmą kolejne kroki.

Dyrektor sportowy ŁKS-u Łódź zapewnił, że zainteresowanie Malarzem klub przejawiał jeszcze zanim wybuchła afera z Kołbą. - Sytuację Arka monitorowaliśmy od czasu, gdy odszedł z Legii. Rozpoczęcie rozmów miało miejsce na kilka dni przed sytuacją związaną z Michałem Kołbą. Nie będę opisywał, jakim bramkarzem jest Arek, bo każdy, kto śledzi polską piłkę, o tym wie - powiedział po zakontraktowaniu nowego golkipera na łamach oficjalnej strony.

Najnowsze