Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Boniek przypuścił ostry atak. Uderzył, że aż iskry poleciały, Legia w tle

2021-08-05 7:38

Zbigniew Boniek niebawem zakończy swoją drugą kadencję na stanowisku prezesa PZPN, ale nie zmieni to faktu, że wciąż pozostanie ważną osobą w polskiej piłce i jego zdanie w wielu kwestiach może być brane pod uwagę. A że Boniek nie boi się ostrych wypowiedzi i wpisów na Twitterze, przekonaliśmy się kolejny raz. Prezes PZPN ostatnio uderzył w szefa PKO Ekstraklasy.

Boniek już niejednokrotnie udowadniał, że kto jak to, ale on nie stara się trzymać języka za zębami w spornych kwestiach. Kolejnym przykładem na to jest sytuacja związana z Legią Warszawa. Mistrzowie Polski w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów dość niespodziewanie zremisowali z faworyzowanym Dinamo Zagrzeb i mają szanse na wyeliminowanie mistrza Chorwacji.

Przeczytaj: SENSACJA! Legia remisuje z Dinamem Zagrzeb. Wielka niespodzianka

Legia krok od sensacji. Specjalna prośba

Remis 1:1 po zniesieniu zasady liczenia bramek na wyjeździe podwójnie nie jest tak korzystny jak jeszcze sezon temu, ale wielu spodziewało się porażki w Zagrzebiu. Tymczasem Legia zrobiła wszystko, aby pozostać w grze o IV rundę eliminacji i decydujące spotkanie zagra przed własną publicznością. Ponadto mistrzowie Polski chcieli przełożenia meczu z Zagłębiem Lubin w polskiej lidze.

Zobacz: Zadyma kibiców Legii w Zagrzebiu! Nowe informacje, przerażające

Mówił o tym Czesław Michniewicz na pomeczowej konferencji prasowej. - Chcieliśmy przełożenia spotkania z Zagłębiem Lubin, ale dostaliśmy od Ekstraklasy odpowiedz odmowną. To mnie bardzo martwi. Apeluję by dla dobra polskiej piłki jednak ten mecz przełożyć - powiedział szkoleniowiec mistrzów Polski.

Wilfredo Leon po powrocie z igrzysk Tokio 2020

Ostry atak Bońka. Nie było przeproś

Takie prośby zazwyczaj wywołują spore kontrowersje i zdania są mocno podzielone. Jednak po stronie mistrzów Polski stanął tym razem prezes PZPN. Zbigniew Boniek w mediach społecznościowych umieścił ostry wpis i zaatakował Marcina Animuckiego, prezesa PKO Ekstraklasy.

- Oczywiście, ze ESA powinna przełożyć mecz Legii. To sprawa bardzo ważna dla naszej piłki. Kol Animucki tego nie rozumie? A może za dużo myśli o tym jak załapać się do Zarządu PZPN zamiast koncentrować się na tym za co mu płacą… Jutro zmieni zdanie jak znam życie… - napisał Boniek. I ostatnie doniesienia medialne mówią, że faktycznie decyzja może być po myśli Legii.

Najnowsze