Carlitos oficjalnie zmienił klub. A ten powitał go... dźwiękiem trąbek [WIDEO]

2019-09-09 20:04 MD
Carlitos
Autor: CyfraSport Carlitos

To, o czym nieoficjalnie mówiło się już od kilku dni, teraz stało się faktem. Carlos Lopez, napastnik Legii Warszawa, znany szerzej jako po prostu Carlitos, opuścił stolicę Polski i związał się kontraktem z ekipą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Al-Wahda Abu Zabi. Nowy zespół Hiszpana powitał go specjalnym wideo.

Carlitos trafił do Ekstraklasy latem 2017 roku, gdy zdecydował się zamienić rezerwy Villarrealu na Wisłę Kraków. Po znakomitym sezonie w swoim wykonaniu, zdobyciu 24 bramek i wywalczeniu korony króla strzelców, snajper stał się bardzo łakomym kąskiem na rynku transferowym. Chrapkę na jego zatrudnienie miał m.in. Lech Poznań, ale ostatecznie zawodnik wybrał ofertę Legii Warszawa. Ruch ten był wówczas nie do końca spodziewany, bo według doniesień medialnych gracz mógł liczyć także na oferty z lepszych lig zagranicznych.

Pobyt Hiszpana w stolicy nie okazał się jednak w pełni udany. Zespół po raz pierwszy od 2015 roku nie wywalczył tytułu mistrza Polski, a sam piłkarz nie zawsze potrafił wspiąć się na miarę oczekiwań. Dodatkowo latem tego roku zupełnie nie przekonywał do siebie nowego trenera "Wojskowych", Aleksandara Vukovicia, co nawet wzmagało plotki o rzekomym konflikcie piłkarza z serbskim szkoleniowcem. Postanowiono zatem wybrać opcję najkorzystniejszą - rozstanie.

Nowy klub napastnika, Al-Wahda, ogłosił transfer w formie wideo przy użyciu wyjątkowego podkładu muzycznego.

Transfer Carlitosa do Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma opiewać na około 3 mln euro. Spora część tej kwoty, bo około 750 tys. euro, przypadnie Wiśle Kraków, która jako poprzedni klub Hiszpana zagwarantowała sobie wysoki procent od takiej transakcji.