Co dalej z Markiem Papszunem? Prezes Rakowa ucina spekulacje, padły mocne słowa

2021-12-03 7:38
Marek Papszun
Autor: Cyfra Sport Marek Papszun

Marek Papszun budzi ostatnio wzmożone zainteresowanie kibiców i ekspertów polskiej piłki nożnej. Trener Rakowa Częstochowa jest bowiem łączony z Legią Warszawa, gdzie ma dostać rekordowy, jak na polskie warunki, kontrakt. W sprawie przejścia Papszuna do drużyny z Warszawy wypowiedział się prezes "Medalików" - Wojciech Cygan, który w rozmowie z TVP Sport uciął wszelakie spekulacje.

Marek Papszun, zdaniem wielu mediów i ekspertów, jest bardzo bliski zmienienia Rakowa Częstochowa na Legię Warszawa, gdzie miałby objąć zespół już w trakcie rundy wiosennej. Wywiadu w tej sprawie udzielił prezes częstochowian - Wojciech Cygan, który odniósł się do medialnych spekulacji i skrytykował Dariusza Mioduskiego za stawianie klubu i samego Papszuna w trudnej sytuacji.

Katarzyna Skowrońska dostała ofertę rozebrania się za pieniądze. Musiała podjąć ważną decyzję

Marek Papszun w Legii Warszawa? Prezes Rakowa zabrał głos

W rozmowie z TVP Sport, prezes Rakowa Wojciech Cygan, zaznacza, że działania Dariusza Mioduskiego mające na celu pozyskanie Papszuna, są niekomfortowe dla samego klubu z Częstochowy, jak też dla szkoleniowca. Sam Cygan przekonuje, że wszystko wskazuje na to, że obecny trener "Medalików" będzie prowadził swoją dotychczasową drużynę także w trakcie rundy wiosennej.

- Dla mnie to też stawianie Marka Papszuna w trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że on ma kontrakt do końca czerwca i wszystko wskazuje na to, że w rundzie wiosennej będzie trenerem Rakowa także w meczu z Legią. Poza tym nadal trwają rozgrywki i na pewno nie jest dla nas korzystną sytuacja, w której zamiast koncentrować się na sobie, musimy się zajmować wywiadami prezesów innych klubów (...) Trener ma ważny kontrakt, a my nie mamy pół przesłanki za tym, że ta sytuacja miałaby się zmienić. Nikt z Legii nie kontaktował się z nami w tym temacie - mówi prezes Rakowa w TVP Sport.

Były sekretarz PZPN bez ogródek. Zdzisław Kręcina o sytuacji w polskim futbolu

Aby zobaczyć zdjęcia z Superpucharu Polski między Rakowem Częstochowa, a Legią Warszawa, przejdź do galerii poniżej.

Raków próbuje się zabezpieczyć na wypadek odejścia Papszuna. Cygan nie ukrywa

Prezes Rakowa Częstochowa przyznał, że klub na wszelki wypadek i tak szuka szkoleniowca, który kontynuowałby pracę z drużyną w przypadku odejścia Papszuna. Jak sam zaznacza, niewykluczone, że sam Papszun pomoże klubowi w znalezieniu takiej osoby.

- Może tak być. Takie wskazanie na pewno byłoby to ciekawe. My się z jego opinią bardzo liczymy, ale też nie oczekuję tego od niego - mówił prezes Rakowa Częstochowa.

Sonda
Czy Marek Papszun obejmie Legię Warszawa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze