Jagiellonia

Autor: Cyfrasport Bartosz Bida (w środku) był bohaterem Jagiellonii w meczu z Piastem

Co tam się działo! Sześć goli, dwa nieuznane i pościg Jagiellonii. Bohaterem Bartosz Bida [WIDEO]

2021-10-30 22:26

Ale dramaturgia w Białymstoku! Jagiellonia dwa razy przegrywała, ale nie poddała się i odrobiła straty. Skuteczny pościg dał jej remis 3:3 z Piastem w 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Sędzia anulował gospodarzom dwie bramki. W końcówce grali w osłabieniu, a mimo to zdołali wyrównać. Bohaterem był rezerwowy Bartosz Bida. Białostoczanie oddali osiem celnych strzałów, a rywale trzy.

Pierwsza połowa należała do Piasta, który prowadzenie objął po kapitalnej akcji. W głównej roli wystąpił młodzieżowiec Arkadiusz Pyrka. Pomocnik gliwiczan urwał się na prawej stronie i przeprowadził rajd przez pół boiska. Próbował go gonić obrońca Bogdan Tiru, ale nie dał rady. Pyrka wbiegł na pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Jagiellonii. Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Waldemara Fornalika podwyższyli wynik. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Damian Kądzior. W drugiej połowie Jagiellonia doprowadziła do wyrównania. Najpierw Fiodor Cernych nie zmarnował jedenastki, a niebawem trafił Jesus Imaz. Po minucie kolejny gol dla białostoczan. Tym razem bramkę zdobył Cernych, ale sędzia jej nie uznał, bo reprezentant Litwy był na spalonym. To właśnie on powinien wyprowadzić Jagę na prowadzenie, ale z kilku metrów fatalnie przestrzelił. W efekcie to Piast cieszył się z prowadzenia, gdy technicznym strzałem popisał się Michał Chrapek.

Łukasz Podolski znów bez gola dla Górnika. Podział punktów w Zabrzu [WIDEO]

Jednak to nie był koniec emocji w tym spotkaniu. Obrońca gospodarzy Błażej Augustyn zobaczył czerwoną kartkę (za drugą żółtą). Mimo gry w osłabieniu ekipa z Podlasia walczyła do końca. Determinacja została nagrodzona. W doliczonym czasie Bartosz Bida wykorzystał błąd bramkarza Frantiska Placha, który wypuścił piłkę przed siebie. Jednak radość białostoczan trwała chwilę, bo arbiter anulował tego gola. Młody zawodnik był na spalonym. Wspomniana sytuacja nie załamała podopiecznych Ireneusza Mamrota, którzy doczekali się upragnionego trafienia. I znów pokazał się rezerwowy Bida, który uderzeniem piłki głową zapewnił gospodarzom punkt. - Stworzyliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji - powiedział Michał Żyro w rozmowie w Canal+ Sport. - O to chodziło drużynie i trenerowi. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony i zamazać plamę ze Szczecina - podsumował napastnik Jagiellonii.

Szalony mecz w Niecieczy! Siedem goli i rozstrzygnięcie w 97. minucie, Termalica lepsza od Śląska Wrocław [WIDEO]

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 3:3

0:1 Arkadiusz Pyrka 22. min, 0:2 Damian Kądzior 41. min (karny), 1:2 Fedor Cernych 51. min (karny), 2:2 Jesus Imaz 63. min, 2:3 Michał Chrapek 83. min, 3:3 Bartosz Bida 90. min

Żółte kartki:

Augustyn, Cernych, Pospísil (Jagiellonia) - Kądzior, Plach (Piast)

Czerwona kartka:

Błażej Augustyn (89. minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą)

Sędziował: Tomasz Musiał. Widzów: 5149

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Tomas Prikryl (87. Andrzej Trubeha), Bartosz Kwiecień, Błażej Augustyn, Bogdan ȚTru, Bartłomiej Wdowik (46. Bojan Nastić) - Fedor Cernych, Michał Nalepa (59. Martin Pospisil), Taras Romanczuk, Jesús Imaz - Michał Żyro (79. Bartosz Bida)

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Miguel Munoz, Alexandros Katranis (86. Jakub Holubek) - Arkadiusz Pyrka (79. Michael Ameyaw), Patryk Sokołowski, Tom Hateley (79. Tiago Alves), Michał Chrapek (84. Tomasz Jodłowiec), Damian Kądzior - Alberto Toril (84. Nikola Stojiljković)

Dramatyczna końcówka w meczu Warta Poznań – Lechia Gdańsk! Kuriozalny samobój w ostatniej akcji [WIDEO]