Kamil Pestka, obrońca Cracovii i młodzieżowej reprezentacji Polski

Autor: Cyfrasport Kamil Pestka, obrońca Cracovii i młodzieżowej reprezentacji Polski

Cracovia znów lepsza od beniaminka. Wygrana krakowian to była PESTKA [WIDEO]

2019-12-08 15:06

Piłkarze Cracovii po raz drugi tym tygodniu znaleźli sposób na Raków Częstochowa. W pierwszym starciu lepiej wykonywali rzuty karne i w efekcie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Teraz ponownie byli lepsi od beniaminka zwyciężając 3:0 w spotkaniu 18. kolejki Ekstraklasy. Krakowianie wygraną zapewnili sobie po przerwie, a jednym z bohaterów był obrońca kadry młodzieżowej Kamil Pestka, który zdobył debiutancką bramkę w polskiej lidze.

Kluczowy dla przebiegu meczu był początek drugiej połowy, gdy Cracovia w ciągu sześciu minut dwa razy wymanewrowała obronę częstochowskiej drużyny. W 52. min Sergiu Hanca dośrodkował na pole karne, a tam najwyżej wyskoczył kapitan "Pasów" Janusz Gol i uderzeniem piłki głową pokonał bramkarza Jakuba Szumskiego. Piłkarze trenera Marka Papszuna nie zdołali się jeszcze otrząsnąć, a po chwili stracili kolejnego gola. Tym razem błysnął Mateusz Wdowiak, który był inicjatorem akcji. W końcu piłkę przejął Kamil Pestka. Młodzieżowy reprezentant Polsku uderzył zza pola karnego i podwyższył wynik zawodów. "Panie Trenerze, dla niego taki strzał to Pestka" - w tak zabawny sposób skomentował to Czesław Michniewicz, selekcjoner kadry U-21 wrzucając zdjęcie Kamila Pestki i trenera Michała Probierza.

Krakowianie dążyli do podwyższenia wyniku. Groźnie strzelał m.in. Mateusz Wdowiak, ale udaną interwencję zanotował bramkarz Rakowa. W końcówce nie popisał się za to 17-letni Michał Rakoczy. Wprawdzie pomocnik Cracovii minął Szumskiego, który interweniował niemal na środku boiska, ale młody gracz zaliczył niesamowite pudło. Nie trafił do pustej bramki! W ostatniej minucie efektowną wygraną gospodarzy przypieczętował Pelle van Amersfoort.

Cracovia - Raków Częstochowa 3:0

Bramki: 1:0 Gol 52. min, 2:0 Pestka 58. min, 3:0 van Amersfoort 90. min

Sędziował: Paweł Gil. Widzów: 7238

Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka - Hanca (90. Siplak), Lusiusz, Gol Ż, van Amersfoort, Wdowiak (82. Rakoczy) - Lopes (78. Piszczek)

Raków Częstochowa: Szumski - Kościelny, Petrasek, Jach - Piątkowski (77. Bartl), Schwarz, Sapała Ż, Szczepański (40. Musiolik), Babenko Ż, Malinowski (59. Skóraś) - Kolew