Słoweński skrzydłowy Damjan Bohar to najlepszy strzelec Zagłębia Lubin

Autor: Cyfrasport Słoweński skrzydłowy Damjan Bohar to najlepszy strzelec Zagłębia Lubin

Damjan Bohar wkręcił „rogala” z Beroe. Zagłębie Lubin rozbiło Bułgarów [WIDEO]

2020-01-30 23:10

Trzy wygrane w pięciu spotkaniach to bilans Zagłębia podczas zgrupowaniu w Turcji. W ostatnim sparingu w Belek ekipa z Lubina rozbiła bułgarskie Beroe Stara Zagora wygrywając 3:0. Udany występ zanotował Konrad Forenc, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Z kolei Damjan Bohar wkręcił „rogala”. Na sparingu obecny były zawodnik Zagłębia - Jakub Świerczok, który z Ludogorcem Razgrad także trenuje w Turcji. Klub z Dolnego Śląska opublikował w mediach społecznościowych skrót z tego występu.

Piłkarze Zagłębia już po dziesięciu minutach cieszyli się z prowadzenia. Dośrodkowanie z prawej strony wykończył Patryk Szysz, który ubiegł obrońców bułgarskiej drużyny i strzałem z bliska, w krótki róg pokonał bramkarza (sytuacja od 0.12 min). Rywale w pierwszej połowie m.in. trafili w poprzeczkę, a później efektowną obroną popisał się bramkarz Konrad Forenc. Pod koniec pierwszej połowy rajd przez pół boiska przeprowadził Bartosz Białek. Jednak na polu karnym został nieprzepisowo zatrzymany przez gracza Beroe. Sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Filip Starzyński i podwyższył wynik zawodów (sytuacja od 1.42 min).
W drugiej połowie zespół Beroe miał dobre okazje do zdobycia bramki, ale świetnie w bramce Zagłębia spisywał się Forenc.Wykazał się refleksem, gdy kapitalnie wybronił uderzeniem bułgarskiego zawodnika z kilku metrów. Później w jednej akcji dwa razy nie dał się pokonać rywalom. Nie dali mu rady także z rzutu wolnego. W końcówce przypomniał o sobie Damjan Bohar. Słoweński skrzydłowy wbiegł na pole karne i z narożnika efektownym "rogalem" zaskoczył bramkarza ze Starej Zagory (sytuacja od 3.17 min). Klub z Lubina jutro wraca do Polski. W pięciu meczach na obozie w Turcji zantował trzy zwycięstwa i dwie porażki.