PKO BP Ekstraklasa. Korona Kielce - Radomiak meczem podwyższonego ryzyka! Zobacz zdjęcia

i

Autor: Piotr Stańczak Oddziały policji interweniowały po tym, jak kibice Radomiaka odpalili race i próbowali przedostać się na kieleckie sektory.

co tam się działo?!

Dantejskie sceny podczas meczu Korona – Radomiak. Bijatyka między kibicami, policja musiała zainterweniować

2023-03-11 19:36

Dla Korony Kielce w tej chwili każdy mecz jest meczem o życie. Kielczanie po awansie do Ekstraklasy nie poradzili sobie zbyt dobrze i bardzo długo okupowali strefę spadkową. Walka z Radomiakiem była bardzo ważna, bo zdobycie punktów na rywalu znajdującym się zdecydowanie wyżej może dać bardzo dużo w perspektywie utrzymania. Korona stanęła na wysokości zadania i wygrała 2:1, ale na stadionie doszło również do mniej sportowych scen – bijatyki między fanami obu zespołów.

Spotkanie Korony z Radomiakiem ma duże znaczenie dla fanów obu drużyn, które, mówiąc delikatnie, nie darzą się zbytnią sympatią. Widać było to niestety, także w trakcie sobotniego spotkania. Mecz był parę razy przerywany po tym, jak odpalone race tworzyły dym, który zasłaniał pole gry. Na tym się niestety nie skończyło, bowiem kibice Radomiaka w pewnym momencie postanowili... rzucać wspomnianymi racami w fanów Korony. Ci nie pozostali im dłużni.

Kibice starli się na stadionie Korony. Interweniowała policja

Fani Korony rozwścieczeni przez atak rywali ruszyli na sektor gości. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać walkę między kibicami obu drużyn w różnych częściach stadionu oraz interweniującą policję, starającą się uspokoić obie strony. Niewykluczone, że Komisja Ligi ukarze oba kluby za zachowanie swoich fanów.

Ostatecznie Korona wygrała mecz z Radomiakiem 2:1 i opuściła, przynajmniej na chwilę strefę spadkową, pokazując, że cały czas będzie liczyła się w walce o utrzymanie. Z kolei Radomiak może zdecydowanie stracić do czołówki przez tę porażkę.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze