Cracovia, Javi Hernandez, Airam Cabrera

Autor: Cyfra Sport Niko Datković, Airam Cabrera i Javi Hernandez

Cracovia górą w starciu z Jagiellonią! Siódma z rzędu wygrana krakowian!

2019-02-24 20:14

Cracovia nie zwalnia tempa. Tym razem "Pasy" wygrały 1:0 z Jagiellonią Białystok. Dla drużyny trenera Michała Probierza to już siódme zwycięstwo z rzędu i ósmy mecz bez porażki. Ekipa z Krakowa wskoczyła na siódme miejsce w tabeli Ekstraklasy i traci do rywala z Białegostoku tylko trzy punkty. Jagiellonia miała szansę na zdobycie punktu, ale w drugiej połowie nowy nabytek Stefan Scepović fatalnie przestrzelił z rzutu karnego. Dla wicemistrzów Polski to dopiera druga wyjazdowa porażka w sezonie.

W pierwszej połowie najlepszą okazję wykreowała Cracovia. Znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Airem Cabrera. Hiszpan zagrał do Sergiu Hanca. Rumuński skrzydłowy wbiegł na pole karne, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą trener Michał Probierz musiał dokonać zmiany. Boisko opuścił Javier Hernandez, bohater meczu z Legią, z którą strzelił dwa gole. Hiszpan doznał urazu mięśnia.

Emocji nie brakowało za to w drugiej połowie. Znakomicie rozpoczęła ją Cracovia, która po rzucie rożnym wyszła na prowadzenie. Do siatki trafił Ołeksij Dytiatjew. To pierwsza bramka Ukraińca w tym sezonie. Za moment bliski podwyższenia wyniku był Damian Dąbrowski, którego strzał trafił w słupek. W tej sytuacji ucierpiał bramkarz Grzegorz Sandomierski, który przy próbie interwencji uderzył plecami w słupek.

W 58. min Jagiellonia miała rzut karny, który wywalczył Martin Pospisil. To była wymarzona okazja, by wyrównać. Tyle, że nic z tego nie wyszło. Jednak "jedenastki" nie wykorzystał Stefan Scepović. Serbski napastnik nie trafił w bramkę!

Cracovia podkręciła tempo w dalszej części spotkania. Znów świetnie zachował się Cabrera. Jego podanie przejął przed polem karnym Mateusz Wdowiak. Minął obrońców wicemistrza Polski, ale ładnej akcji nie zakończył golem. Trafił... w słupek. Po chwili białostoczan próbował zaskoczyć Michal Siplak.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Bramka:
1:0 Dytiatjew 48. min

Sędziował: Szymon Marciniak. Widzów: 11 043

Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Dytiatjew, Siplak - Hanca (86. Ferraresso), Dąbrowski, Gol, Hernandez (41. Dimun), Wdowiak - Cabrera

Jagiellonia: Sandomierski - Wójcicki, Runje, Mitrović Ż, Guilherme - Kostal (72. Imaz), Poletanović Ż, Romanczuk, Pospisil (59. Kwiecień), Novikovas - Scepović (80. Klimala)