Airam Cabrera - Korona Kielce

Autor: CYFRA SPORT Airam Cabrera - Korona Kielce

Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Korona Kielce 0:1. Zadecydował kontrowersyjny rzut karny

2015-10-17 0:25

W meczu 12. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał u siebie z Koroną Kielce 0:1. W tym spotkaniu potwierdziło się wszystko to, co już od dłuższego czasu można zaobserwować. Drużyna Tadeusza Pawłowskiego znowu nie wygrała, a Korona ponownie nie przegrała na wyjeździe. Kluczową bramkę w tym spotkaniu po kontrowersyjnym rzucie karnym zdobył Airam Cabrera.

W przeciwieństwie do pierwszego piątkowego spotkania Ekstraklasy, inauguracyjna połowa w meczu Śląsk Wrocław - Korona Kielce kompletnie rozczarowała. Przez pół godziny nie działo się zupełnie nic ciekawego, jednak ostatnie 10 minut to była istna burza z piorunami! Zaczęło się od dość kontrowersyjnego rzutu karnego, odgwizdanego po rzekomej ręce Flavio Paixao. "Jedenastkę" na gola spokojnie zamienił strzałem w środek Airam Cabrera.

Zobacz: Ekstraklasa: Lechia Gdańsk i Górnik Zabrze podzieliły się punktami

Goście z Kielc prowadzili 1:0, ale przed przerwą zdążyli jeszcze zmarnować przynajmniej trzy stuprocentowe sytuacje! Przy dwóch świetnie spisał się Mariusz Pawełek, a przy ostatniej Cabrera huknął w poprzeczkę. Te niewykorzystane okazje prawie zemściły się na Koronie. Paixao wpakował piłkę do siatki, ale na swoje nieszczęście znalazł się na pozycji spalonej.

Druga odsłona meczu mogła podobać się tylko w 56. minucie, kiedy to Bartłomiej Pawłowski popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego, jednak piłka nie zdążyła wkręcić się w okienko bramki i otarła się o spojenie. Po tej chwilowej dawce emocji na boisku zapanował spokój. Korona kontrolowała grę, pilnowała skromnego prowadzenia, a nieporadni piłkarze Śląska nie mieli żadnego pomysłu na rozmontowanie szczelnej defensywy Korony.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 0:1 (0:1)
Bramki: Cabrera 35 (k.)

Śląsk: Pawełek – Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba – Hołota, Kokoszka (60. Gecov) – F. Paixao, Danielewicz (60. Bartkowiak), Kiełb (73. Grajciar) – Biliński

Korona: Małkowski – Dejmek, Sylwestrzak, Wilusz, Gabovs – Grzelak, Jovanović – Pawłowski (67. Zając), Aankour (70. Fertovs), Sierpina – Cabrera (81. Sobolewski)

Żółte kartki: Danielewicz, Dudu Paraiba, Pawelec