Szymon Pawłowski

Autor: Michał Wielgus

Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Piast Gliwice, wynik 2:1

2012-08-24 21:59

Zagłębie Lublin pokonało Piast Gliwice w spotkaniu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwo "Miedziowym" zapewniły trafienia Jeża i Woźniaka.

W poprzedniej serii spotkań obie ekipy nie zdobyły punktów. Piast przegrał na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 1:2, natomiast Zagłebie doznało prawdziwej klęski ulegając Pogoni Szczecin aż 0:4.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Lublina. Już w 7. minucie droge do siatki rywali znalazł Robert Jeż, wykorzystując dobre dogranie Szymona Pawłowskiego.

Odpowiedź Piasta przyszła dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 64. minucie ładną akcję swojego zespołu zakończył Jurado. Radość piłkarzy z Gliwic nie trwała jednak długo, bowiem kilka chwil później "Miedziowi" zadali kolejny cios.

Po raz kolejny świetną asystą popisał się Pawłowski, który dograł tym razem do Woźniaka, a ten z kolei strzałem głową z około 14 metrów pokonał bramkarza rywali.