Górnik - Legia, wynik 2:0. Nakoulma ośmieszył Legię

2012-02-20 3:00

Przerażająco bezradna Legia poległa w Zabrzu! Górnik ograł faworytów ze stolicy, obnażając liczne braki zespołu Macieja Skorży (40 l.). Bohaterem gospodarzy został Prejuce Nakoulma (25 l.), który co chwila ośmieszał rywali. Przed meczem "wojskowi" wiedzieli, że wobec potknięcia Śląska (1: 1 z Ruchem) stoją przed wielką szansą na zbliżenie się do lidera. Wystarczyło wygrać w Zabrzu, a przewaga wrocławian stopniałaby do dwóch punktów.

Legia zaczęła mecz z animuszem, ale potem było już tylko coraz gorzej. Do irytującej nieskuteczności pod bramką Górnika (fatalne pudło Ljuboi!) doszły głupie błędy w defensywie.

W 24. minucie było już 1:0. Szybki jak wiatr Nakoulma przejął piłkę na wysokości pola karnego Górnika i przez nikogo nieniepokojony pomknął na bramkę Legii. Przebiegł niemal przez całe boisko, po czym prostym zwodem ośmieszył bezradnie drepczącego przed nim Michała Żewłakowa i posłał bombę w samo okienko. Piękna bramka! - Nie jestem typem sprintera, więc ciężko mi było poradzić sobie w tej sytuacji - tłumaczył się "Żewłak".

Przeczytaj koniecznie: Bundesliga, Borussia - Hertha: Łukasz Piszczek sponiewierany w Berlinie

Goście próbowali odpowiedzieć, ale marnowali kolejne dobre sytuacje, a w drugiej połowie z upływem czasu rosła ich frustracja i nieporadność. Zamiast huraganowych ataków kandydatów na mistrzów Polski oglądaliśmy coraz odważniejsze akcje "górników". Wreszcie Mariusz Magiera dobił Legię. - Legła Warszawa! - skandowali uradowani kibice.

Poza nimi z wpadki zespołu Skorży najbardziej cieszą się we Wrocławiu i na Konwiktorskiej. Polonia wyprzedziła Legię w tabeli, spychając ją na trzecie miejsce...