Grzegorz Piechna - pamiętacie? Przypomnieli wszystkie gole "Kiełbasy" z genialnego sezonu [WIDEO]

2020-05-22 13:08 JWa
Grzegorz Piechna, Korona Kielce
Autor: MARCIN SMULCZYŃSKI/SUPER EXPRESS Grzegorz Piechna, Korona Kielce

Grzegorz Piechna w sezonie 2005/06 wyrósł na jedną z największych postaci Ekstraklasy. "Kiełbasa" przebojem wdarł się do najwyższej klasy rozgrywkowej z Koroną Kielce. Napastnik zakończył rozgrywki z dorobkiem 21 goli i został królem strzelców. Choć od tego wyczynu minęło 14 lat, to w stolicy Gór Świętokrzyskich wciąż wspomina się go z rozrzewnieniem. Właśnie przypomniano wszystkie gole Piechny z pamiętnego sezonu.

Grzegorz Piechna sezon 2005/06 miał jak z marzeń! Snajper Korony Kielce, z którą wcześniej wywalczył pierwszy w historii klubu awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, przebojem wdarł się do elity. Rozgrywki zakończył z dorobkiem 21 goli. Dobra forma nie umknęła Pawłowi Janasowi. Ówczesny selekcjoner polskiej kadry powołał "Kiełbasę" na spotkanie z Estonią. W wygranym 3:1 spotkaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim Piechna strzelił jednego z goli.

PZPN walczy o obecność kibiców, premier otrzymał plan powrotu fanów na trybuny!

Choć od wyczynu Grzegorza Piechny minęło już 14 lat, to w Kielcach nikt nie zapomniał o byłej gwieździe. Kibice Korony z wielką radością zareagowali na filmik, który przypomniał wszystkie trafienia napastnika z pamiętnego sezonu. W 2013 roku fani złocisto-krwistych wybrali go również piłkarzem 40-lecia, a w okresie świetności doczekał się piosenki na swoją cześć "Grzegorz Piechna ligi duma hej".

Super Raport 21 V (goście: Müller, Neumann)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze