Gwiazdor Górnika czwarty w Europie. Jest lepszy od Messiego i Lewandowskiego!

2017-11-27 14:59 Maciej Wdowiarski
Igor Angulo, Górnik Zabrze
Autor: CYFRA SPORT Igor Angulo, Górnik Zabrze

Górnik Zabrze to prawdziwa rewelacja tego sezonu LOTTO Ekstraklasy, ale nie byłoby tak dobrych wyników, gdyby nie Igor Angulo, najlepszy strzelec śląskiego klubu. Którego osiągnięcia są też imponujące w skali europejskiej. Osiemnaście ligowych goli daje Hiszpanowi czwarte miejsce w klasyfikacji "Złotego Buta", w której wyprzedza m.in. Leo Messiego, Roberta Lewandowskiego czy Paulo Dybalę!

Igor Angulo jest w tym sezonie wręcz nie do zatrzymania. W siedemnastu ligowych kolejkach strzelił aż osiemnaście goli i pewnie zmierza po koronę króla strzelców LOTTO Ekstraklasy. Drugi w klasyfikacji Carlitos Lopez z Wisły Kraków traci do niego już siedem trafień!

Okazuje się, że doświadczony hiszpański napastnik to fenomen nie tylko na naszym krajowym podwórku, ale też w skali europejskiej! W klasyfikacji "Złotego Buta", czyli notowaniu najlepszych strzelców lig europejskich, Angulo zajmuje bardzo wysokie czwarte, a wyprzedzają go jedynie Edinson Cavani (PSG - szesnaście goli), Mauro Icardi (Inter Mediolan - piętnaście goli) i Ciro Immobile (Lazio Rzym - piętnaście goli). Cała wymieniona wyżej trójka ma co prawda mniej zdobytych bramek od zawodnika Górnika, ale gra w lepszych ligach, które mają wyższy współczynnik trudności, przez który mnoży się liczbę trafień. W przypadku takich lig jak chociażby włoska, hiszpańska, angielska, francuska, czy niemiecka, wynosi on dwa. W przypadku polskiej LOTTO Ekstraklasy - półtora.

Angulo nie będzie miał więc łatwo, by utrzymać się chociażby w czołowej "dziesiątce". W poprzednim sezonie do zajęcia dziesiątego miejsca potrzebowałby aż trzydziestu pięciu goli, a do zwycięstwa - pięćdziesięciu. Mimo to jego tak wysoka lokata na tym etapie sezonu jest bardzo imponująca. Hiszpan w klasyfikacji wyprzedza chociażby Leo Messiego (FC Barcelona - dwanaście goli), Roberta Lewandowskiego (Bayern Monachium - trzynaście goli) czy Paulo Dybalę (Juventus Turyn - dwanaście goli).

ZOBACZ: Piękna narzeczona Igora Angulo. To ona nakręca go na gole

Najnowsze