Nene

i

Autor: Cyfrasport Nene strzelił dwa piękne gole dla Jagiellonii

Portugalczyk znów zachwyci?

Gwiazdor Jagiellonii o sytuacji klubu w lidze. Mówi o odpowiedzialności, podejmowaniu ryzyka

2023-03-18 12:26

Ostatnio pomocnik Nene zachwycił w meczach ekstraklasy. O jego umiejętnościach przekonali się bramkarze Miedzi Legnica i Górnika Zabrze, których pokonał kapitalnymi strzałami z dystansu. Czy gwiazdor Jagiellonii trafi trzeci raz z rzędu? W rozmowie z naszym portalem Portugalczyk mówi o apetycie na kolejnego gola, a także o sytuacji klubu, odpowiedzialności za wynik i podejmowaniu ryzyka.

Zawsze czuję odpowiedzialność za wynik i zespół

Pomocnik Jagiellonii zaskakiwał bramkarzy rywali efektownymi bramkami z lewej nogi. - Nie czuję się jednak specjalistą, chociaż nie boję się podejmować ryzyka - powiedział Nene, pomocnik Jagiellonii w rozmowie z naszym portalem. - Kiedy mam okazję i trochę miejsca na boisku po prostu uderzam i szukam szczęścia. Zawsze czuję odpowiedzialność za wynik i zespół. Chcę pomóc drużynie, a sposób w jaki to robię ma mniejsze znaczenie. Cieszę się, że moje bramki pomagały drużynie i miały przełożenie na punkty. Nie ukrywam, że liczę na więcej, nie tylko indywidualnie, ale także w tabeli ligowej - podkreślił.

Piłkarskie umiejętności zdobywał na ulicy

Nene przyznaje, że dopiero w Polsce tak naprawdę ma szansę na strzelanie tak pięknych bramek. Bierze się to stąd, że ma więcej zadań ofensywnych, nie skupia się tylko na obronie. - Piłkarskie umiejętności zdobywałem na ulicy i jako młody chłopiec, grając z kolegami często uderzałem z daleka, chcą jak najlepiej doszlifować ten element - wyjaśnił as Jagiellonii. - Później już w kolejnych klubach musiałem dostosować się do taktyki narzuconej przez szkoleniowca, częściej grywałem w defensywie. Tutaj mogę częściej podchodzić wyżej, stąd moje okazje - zaznaczył Portugalczyk na naszych łamach.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport 13.03
Najnowsze