Pedro Tiba, Lech Poznań

i

Autor: Cyfra Sport Piłkarze Lecha Poznań: Bartosz Salamon, Pedro Tiba i Nika Kwekweskiri

Gwiazdor Lecha Poznań przeniesie się do Legii?! Sensacyjne doniesienia, może wbić nóż w plecy kibiców

2022-05-13 16:32

Relacje na linii Poznań - Warszawa od wielu lat są napięte, a każdy transfer pomiędzy Lechem a Legią wywołuje sporo emocji. Tym razem może dojść do prawdziwego hitu, gdyż na celowniku ustępujących mistrzów Polski znalazł się jeden z kapitanów Kolejorza! Pedro Tiba przez długi czas stanowił o sile drużyny, ale w obecnym sezonie został odstawiony nieco na boczny tor. Jego kontrakt z Lechem wygasa, co chciałaby wykorzystać Legia. Czy w Ekstraklasie dojdzie do prawdziwej bomby transferowej?

Lech Poznań rozgrywa bardzo dobry sezon na stulecie klubu, ale Pedro Tiba nie może być z niego zadowolony. Mimo że Kolejorz doszedł do finału Pucharu Polski i na dwie kolejki przed końcem sezonu jest liderem Ekstraklasy, rola Portugalczyka wyraźnie spadła. Do stolicy Wielkopolski trafił on w 2018 r. i z miejsca stał się czołowym piłkarzem. W debiutanckim sezonie rozegrał 33 ligowe mecze (2912 minut), w kolejnym 32 (2767), a w ostatniej kampanii wystąpił w 28 kolejkach (2306 min). Jego umiejętności i doświadczenie sprawiły, że został nawet jednym z kapitanów Lecha i często nosił opaskę. Jednak w trwających rozgrywkach 33-latek stracił miejsce w podstawowym składzie. Na ekstraklasowe boisko wbiegł co prawda 25 razy, ale spędził na nim zaledwie 1213 min. W Pucharze Polski wystąpił jedynie dwukrotnie i to przez 84 minuty! Większe uznanie Macieja Skorży zdobyli m.in. Jesper Karlstroem, Radosław Murawski czy Nika Kwekweskiri. Z kolei kontrakt Portugalczyka wygasa pod koniec czerwca i prawdopodobne są jego przenosiny do Legii Warszawa!

Gwiazda Rakowa może liczyć na piękne wsparcie. Zjawiskowa partnerka dodaje mu skrzydeł

Kamil Grosicki spotkał ostatnio wyjątkowego fana!

Tiba przeniesie się z Lecha do Legii?! Może wbić nóż w plecy kibiców

Co prawda w umowie Tiby znajduje się zapis o możliwym przedłużeniu współpracy, ale portugalski pomocnik szuka nowego miejsca zatrudnienia. Dość nieoczekiwanie spore zainteresowanie jego usługami wyraziła Legia! Ustępujący mistrzowie Polski mają za sobą jeden z najgorszych sezonów w historii, przez długi czas walczyli o utrzymanie w Ekstraklasie, a po sezonie mają przejść rewolucję. Nowym trenerem stołecznego klubu ma zostać Kosta Runjaić, który ma zbudować drużynę na miarę oczekiwań kibiców i działaczy. Wydaje się, że jednym z filarów może być dla niego właśnie Tiba!

Czesław Michniewicz postawi na kolejnego debiutanta? Media ujawniają, poznali się już wcześniej

Sonda
Czy transfer z Lecha Poznań do Legii Warszawa jest w porządku?

Sensacyjną informację podał portal Weszło, a doniesienia te potwierdziła Interia. Także portal legia.net ustalił, że istnieje taki temat. Legia po słabym sezonie poniesie duże straty finansowe i nie ma wielu pieniędzy na transfery, ale Tiba byłby dostępny za darmo. Z kolei Wojskowi mają zabezpieczone pieniądze na pensje, dzięki czemu mogliby sprostać oczekiwaniom finansowym Portugalczyka. Co więcej, menedżerem 33-latka jest Bruno Carvalho, który w przeszłości zrobił wiele interesów z Legią. Portal Weszło cytuje też portugalskie źródło, które twierdzi, że Tiba na 100% pozostanie w Polsce i trafi do dużego klubu, a jego transfer zostanie ogłoszony po zakończeniu sezonu. Byłby to pierwszy transfer na linii Lech - Legia od 2016 roku i przenosin Kaspra Hamalainena, które wywołały spore oburzenie w Poznaniu.

Jan Tomaszewski: Kulesza gloryfikuje patologię!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze