Jacek Magiera

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Jacek Magiera

Między nami, trenerami

Jacek Magiera jasno, krótko i zwięźle o Gonçalo Feio. Prztyczek w nos, trudno o bardziej wyrazisty przekaz

2024-04-19 14:58

Po tym spotkaniu jeden z zespołów może znacząco zmniejszyć swe szanse na europejskie puchary. Hitem 29. kolejki ekstraklasy będzie potyczka przy Łazienkowskiej. Legia podejmie w niej wrocławski Śląsk, a trener gości, Jacek Magiera, nie tylko wróci na „stare śmieci”, na których spędził 20 lat, ale też stanie oko w oko z Gonçalo Feio. Ich ścieżki przed laty przecięły się w wojskowym klubie ze stolicy.

Magiera jest wychowankiem częstochowskiego Rakowa i do rodzinnego miasta wraca zawsze z sentymentem. Jego zawodowe – boiskowe i trenerskie – życie związane było jednak przede wszystkim ze stolicą. I obfitowało w sukcesy odnoszone przy Łazienkowskiej. Dwukrotnie obecny szkoleniowiec Śląska świętował mistrzostwo Polski jako zawodnik Legii, dwukrotnie też doprowadził tę ekipę do złota jako jej trener.

Przy Łazienkowskiej przecięły się też jego szkoleniowe drogi z obecnym pierwszym trenerem legionistów. Gonçalo Feio najpierw pracował w akademii, potem – również w sztabie ligowego zespołu z „eLką”. - Pracowaliśmy w jednym klubie, owszem. Ale czy to oznacza, że jesteśmy kolegami? - zastanawia się dziś Jacek Magiera.

Zbigniew Boniek nie hamował się o Goncalo Feio. Wytknął to trenerowi Legii bez litości

I wspomina pierwsze spotkanie z Portugalczykiem. - Pamiętam go, jak prowadził rocznik 1998. Uczył się języka polskiego, co pokazuje, że chciał – i chce - swoją robotę traktować poważnie – opowiada trener Śląska. - Na pewno jest to człowiek charakterny i ambitny – ocenia swego niedzielnego vis-a-vis.

Jacek Magiera jasno, krótko i zwięźle o Gonçalo Feio. Prztyczek w nos, trudno o bardziej wyrazisty przekaz

Po tej serii wyrazów uznania, Magiera zauważa jednak różnice między nim a portugalskim adwersarzem, którego w przeszłości uczył trenerskiego fachu. - Na kursie UEFA Pro miałem zajęcia z trenerami, przedstawiałem swój etos pracy, etykę, wszystkie sprawy, którymi się kieruję, i sposób, w jaki ja chcę pracować. A Gonçalo idzie swoją drogą, ma swoje za uszami. Ale tego już nie chcę komentować – kończy trener Śląska.

Jacek Magiera doskonale wie, czego potrzebuje Śląsk w drodze po złoto. Tak nazwał Erika Exposito i spółkę

Mecz Legia – Śląsk przy Łazienkowskiej w ramach 29. kolejki spotkań rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.30. Transmisja w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3, TVP 2 i TVP Sport.

Sonda
Jak się skończy się obecny sezon ligowy dla Śląska?
Najnowsze