Israel Puerto

i

Autor: Cyfrasport Israel Puerto

Jagiellonia się nie zatrzymuje. Trzeci transfer jednego dnia!

2021-06-22 20:55

Polscy piłkarze w pełnym skupieniu przygotowują się do jutrzejszego meczu Euro 2021 przeciwko Szwecji. W równie ogromnym skupieniu najwyraźniej pracuje jednak także dyrektor sportowy Jagiellonii Białystok. Klub z Podlasia ogłosił właśnie pozyskanie trzeciego letniego transferu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wszyscy trzej zawodnicy trafili na Słoneczną tego samego dnia! Po sfinalizowaniu przenosin duetu z Odry Opole – Kacpra Tabisia i Michała Surzyna przyszła kolej na dobrze znanego polskim fanom Israela Puerto.

Jagiellonia z pewnością nie zaliczy minionych rozgrywek do udanych. Drużyna, którą w ostatnich meczach prowadził Rafał Grzyb zgromadziła zaledwie 37 „oczek” i zajęła dopiero 9. lokatę w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Wynik ten nikogo w Białymstoku nie zadowolił, nic więc dziwnego, że klub usilnie pracuje nad wzmocnieniami kadry zawodniczej. We wtorkowe popołudnie ogłoszono przenosiny do Jagiellonii dwóch młodych piłkarzy Odry Opole – 21-letniego Kacpra Tabisia oraz 17-letniego Michała Surzyna. Niedługo potem „Jaga” poinformowała natomiast o sfinalizowaniu trzeciej tego dnia transakcji. Na Podlasie przeniesie się Israel Puerto, który w zakończonym niedawno sezonie reprezentował barwy Śląska Wrocław.

Rzecznik PZPN przerywa wywiad przed meczem Polska-Szwecja! Euro 2020

Darmowy transfer

28-letni Puerto do Jagiellonii przeniesie się na zasadzie wolnego transferu, wraz z końcem czerwca wygasa bowiem jego umowa z dotychczasowym pracodawcą. Były reprezentant hiszpańskich młodzieżówek z zespołem ze stolicy Podlasia podpisał umowę obowiązującą do końca czerwca 2023 roku. Wychowanek Sevilli FC na co dzień występuje na pozycji środkowego obrońcy. W Jagiellonii będzie grał z numerem 4 na koszulce.

Israel Puerto – przebieg kariery

Israel Puerto jest wychowankiem Sevilli FC. Nie udało mu się jednak przebić do pierwszego zespołu, a przygodę z futbolem zmuszony był kontynuować w rezerwach Villarrealu. Następne lata to występy w CD Lugo, Racingu Santander, CD Mirandes oraz Recreativo Huelva, z którego w lipcu 2019 roku trafił do Wrocławia. W barwach Śląska 28-latek zaliczył 49 spotkań, w trakcie których trzykrotnie trafiał do siatki, zaliczył też jedną asystę. Puerto ma także na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze