Jerzy Dudek zachwycony nową gwiazdą Ekstraklasy. Liczy, że Łukasz Podolski zrobi to z Górnikiem

2021-07-14 8:58
Jerzy Dudek
Autor: Andrzej Lange / SE Jerzy Dudek

Ten transfer to wielkie wydarzenie w dziejach Ekstraklasy. Były reprezentant Niemiec Łukasz Podolski zdecydował się na występy w Górniku Zabrze. Ze śląskim klubem podpisał roczną umowę. - Widzę wiele pozytywów z tego transferu. A jak do tego dojdzie wynik, to już w ogóle będzie świetnie – ocenia Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski.

Przez ostatnie 1,5 roku Łukasz Podolski występował w Turcji. Grał w Antalyaspor. Nowy sezon spędzi już w polskiej lidze. Został piłkarzem ukochanego Górnika Zabrze. - To super sprawa, że Łukasz Podolski zdecydował się na grę w Górniku – mówi Jerzy Dudek. - Trzeba się cieszyć, że były mistrz świata jest w Ekstraklasie. Trzeba szanować go za ten ruch i być wdzięcznym. Znam się z Łukaszem oraz jego tatą Waldkiem, który grał w najlepszych czasach w Górniku Knurów. Łukasz bywał na organizowanych przeze mnie benefisach. Już wtedy mówił, że na koniec kariery zagra w Górniku. W pewnym momencie kibice traktowali to jako żart. Nie wierzyli, że do tego dojdzie. Szczerze, to ja sam przestałem w to wierzyć - przyznaje.

Jan Urban o transferze byłego mistrza świata. To dla tego Łukasz Podolski wybrał grę w Górniku

Jerzy Dudek dostrzega wiele plusów transferu byłego napastnika reprezentacji Niemiec do Ekstraklasy. - „Poldi” ma serce w barwach Górnika – wylicza były kadrowicz. - Powtórzę: trzeba szanować go za to, spełnił obietnicę sprzed lat. Nie przyjechał tu zarabiać. Zainteresowanie klubem od momentu, gdy do niego trafił Łukasz jest ogromne. Górnik wiele zyskał na jego przejściu. Mam wrażenie, że wszyscy w Zabrzu odżyli. Widzę wiele pozytywów z tego transferu. A jak do tego dojdzie wynik, to już w ogóle będzie świetnie. Fajnie byłoby, gdyby z Górnik zdobył mistrzostwo Polski – zaznacza były bramkarz reprezentacji Polski.

Łukasz Podolski powitany jak król przez kibiców Górnika! Niesamowite sceny w Zabrzu [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze