Kolejna porażka Jagiellonii. Triumf Zagłębia Lubin w Białymstoku

2019-12-07 17:27 KZ
Zagłębie Lubin
Autor: Cyfra Sport Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok znowu zawiodła swoich kibiców. W meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin podopieczni Ireneusza Mamrota zagrali bardzo słabo i zasłużenie przegrali. Jedynego gola zdobył w pierwszej połowie Damjan Bohar.

Jagiellonia Białystok nie zachwyca ostatnio formą. Na zespół Ireneusza Mamrota sypie się krytyka, a piłkarze z Podlasia nie dają kibicom podstaw do lepszego nastroju. W 18. kolejce Jagiellonia znowu zagrała bardzo słabo, a słabą formę gospodarzy wykorzystało Zagłębie Lubin, które wywiozło z Białegostoku komplet punktów. Jagiellonia przegrał drugi mecz z rzędu i nadal jest poza czołową ósemką ligi. Kontrolę nad meczem od początku przejęli "Miedziowi" i w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Indywidualną akcją popisał się Alan Czerwinski, który wystawił idealnie piłkę Damjanowi Boharowi. Słoweniec uderzył po ziemi i pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Co więcej, od 52. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ivana Runje. Zagłębie miało jeszcze okazje do podwyższenia wyniku, ale ich nie wykorzystało. Dzięki wygranej lubinianie mają już tylko punkt mniej od Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
Bramka: Bohar 18

Żółte kartki: Runje, Pospisil - Kopacz

Czerwona kartka: Runje 52 (za drugą żółtą)

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki (46' Juan Camara), Ivan Runje, Bartosz Kwiecień, Bodvar Bodvarsson - Zoran Arsenić, Taras Romanczuk - Jesus Imaz (46' Tomas Prikryl), Martin Pospisil, Bartosz Bida (56' Andrej Kadlec) - Patryk Klimala

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko - Jakub Tosik - Bartosz Ślisz, Filip Starzyński (90+1' Łukasz Poręba), Damjan Bohar, Sasa Zivec - Bartosz Białek (72' Patryk Szysz)

Najnowsze