Komentator zachwycony nowym napastnikiem Legii. "Wniesie fortepian na trzecie piętro"

2020-08-02 18:22 Marcin Szczepański
Rafael Lopes, Cracovia
Autor: Cyfra Sport Rafael Lopes

W nowym sezonie w ataku Legii będzie występował Rafael Lopes. Najlepszy strzelec i kapitan Cracovii został przedstawiony jako nowy gracz mistrza Polski. Czy będzie tak skuteczny jak w drużynie "Pasów"? W każdym razie po transferze Portugalczyka wiele sobie obiecuję znany komentator Canal+, który zdobył się nawet na ciekawy opis nowego gracza stołecznego klubu. Powiedział o nim, że to piłkarz, który pasuje do stylu prezentowanego przez drużynę prowadzoną przez trenera Aleksandara Vukovicia. Użył przy tym barwnego opisu.

Rafael Lopes szybko zaaklimatyzował się w Ekstraklasie. Do Cracovii trafił z Boavisty Porto. W premierowym sezonie w polskiej lidze zdobył 11 goli, a na koniec już jako kapitan poprowadził zespół do zdobycia Pucharu Polski. Jednak nie będzie walczył z "Pasami" w eliminacjach Ligi Europy, lecz z Legią w eliminacjach Ligi Mistrzów. Podpisał umowę na 2,5 roku. Trener Aleksandar Vuković będzie miał większe możliwości wyboru wśród napastników.

Oficjalnie. Najlepszy strzelec i kapitan Cracovii piłkarzem Legii Warszawa!

Pozytywnie transfer Portugalczyka do Warszawy ocenił Wojciech Jagoda. Znany komentator Canal+ uważa, że taki napastnik był potrzebny w stolicy i poradzi sobie w Legii. Zresztą, barwnie to opisał w mediach społecznościowych. - Rafa Lopes to lepsza wersja Jose Kante - napisał komentator Canal+ na Twitterze. - Idealny gracz do systemu, który proponuje Aco Vuković. Wszechstronna dziewiątka, która wniesie fortepian na 3 piętro i na nim zagra. Strzela, podaje, broni. Biega w meczu ponad 12 km. Skarb - tak dziennikarz komplementował nowego napastnika Legii. Podzielacie opinię dziennikarza Canal+?

Transferowe przymiarki w Ekstraklasie. Mołdawianin na celowniku wicemistrza Polski?

Najnowsze