Kosta Runjaić

i

Autor: Cyfra Sport Kosta Runjaić

Komentarz szkoleniowca

Kosta Runjaić zabrał głos. Trener Legii o postawie Kacpra Tobiasza, incydentach w Poznaniu i karze dla młodego bramkarza

2022-10-06 15:14

W poprzedniej kolejce Legia zremisowała bezbramkowo na Bułgarskiej z Lechem w hicie 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W warszawskim zespole dobry występ zaliczył bramkarz Kacper Tobiasz, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Trener Kosta Runjaić na konferencji prasowej przed meczem z Wartą Poznań docenił młodego golkipera. Zabrał głos także w sprawie incydentów, które wydarzyły się na koniec spotkania z mistrzem Polski.

W tym sezonie Kacper Tobiasz wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie Legii. Wprawdzie puścił 13 goli, ale może także pochwalić się tym, że w pięciu meczach ligowych zagrał na zero z tyłu. Tak o jego postawie mówił szkoleniowiec stołecznego klubu. - Kacper Tobiasz to bardzo utalentowany i młody bramkarz - powiedział trener Kosta Runjaić na konferencji prasowej, cytowany przez oficjalny portal klubu z Łazienkowskiej. - Udowodnił w ostatnich spotkaniach, że potrafi grać pod presją. Znakomicie sprawdza się w nowej roli. Wyrazem tej klasy była chociażby interwencja przy strzale Joao Amarala. "Tobi" wie, że musi nad sobą pracować. Już teraz jest to jedna z większych niespodzianek tego sezonu. Do tej pory nasz bramkarz nie miał doświadczenia gry przed tak dużą liczbą kibiców, a pokazał się ze świetnej strony - komplementował młodego golkipera.

W końcówce zawodów w kierunku bramkarza Legii poleciały z trybun różne przedmioty, w tym m.in. butelki. Tobiasz podkreślał, że nie prowokował fanów mistrza Polski. Trener Kosta Runjaić odniósł się także do tej właśnie sytuacji. Komisja Ligi nałożyła na bramkarza stołecznej drużyny grzywnę w wysokości 2 tys. zł, a także na klub. - To, co się stało, nie było godne takiej rywalizacji - wyznał szkoleniowiec Legii, cytowany przez klubowe media. - Jednak takie sytuacje zdarzają się w całej Europie. Było to spotkanie specyficzne, o bardzo wysokim ciężarze. Wspieramy Kacpra, trzymamy się razem. Nie chciałbym komentować zarzutów, które zostały postawione. Panowie, którzy wydali taki, a nie inny werdykt na pewno mieli jakąś myśl w głowie. Jako klub będziemy kontaktować się z Komisją Ligi - zapowiedział trener Kosta Runjaić.

Kacper Tobiasz

i

Autor: Cyfrasport Kacper Tobiasz nie dał się pokonać w debiucie
PKO Ekstraklasa Raport odcinek 7
Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
Najnowsze