Joao Amaral

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express

Kraksa Lecha. Znakomity mecz w Krakowie, gol w doliczonym czasie! [WIDEO]

2022-02-06 20:05

Znakomite widowisko w Krakowie. Cracovia zremisowała z poznańskim Lechem 3:3, mimo, że jeszcze w 77 minucie przegrywała 1:3. Dwa gole decydujące o remisie strzelili rezerwowi „Pasów”.

Cracovia objęła prowadzenia w 19 min. po strzale Michała Rakoczego, a po drodze piłka trafiła jeszcze w nogę Antionio Milicia myląc bramkarza Lecha. Trochę nieszczęśliwie stracony gol rozjuszył lidera tabeli, który natychmiast ruszył do odrabiania strat, choć mniej widoczny był jeden z asów zespołu – Jakub Kamiński. Lechici doszli do kilku znakomitych sytuacji, ale znakomicie bronił Karol Niemczycki. Jednak w 29. min Joao Amaral  świetnym przyjęciem piłki minął obrońcę Cracovii i strzelił precyzyjnie obok Niemczyckiego. Jeszcze ładniejszą akcję Kolejorz przeprowadził zaraz po przerwie. W 47 min. znów Amaral znów świetnym przyjęciem piłki stworzył sobie dobrą sytuację, podał do Jakuba Kamińskiego a ten delikatnym dotknięciem lewą nogą skierował piłkę do siatki. To zmusiło Cracovię od razu do odrabiania strat i zmiany taktyki, jednak nie do upilnowania był Amaral.

Orest Lenczyk o negatywnych zjawiskach w polskiej piłce. Padają mocne słowa, o menedżerskiej hołocie i bandytyzmie

Zadowolony z takiego wyniku trener Maciej Skorża zaczął mieszać w składzie zmianami co rozregulowało poznańską Lokomotywę. Na boisku pojawił się między innymi Dawid Kownacki wypożyczony z Fortuny Dusseldorf. Mistrzem zmian okazał się trener Jacek Zieliński. W 74. min wprowadził na boisko Jakuba Myszora, który trzy minuty później po zespołowej akcji kolegów z bliska strzelił do siatki. Podbudowani gospodarze ruszyli do walki o jeden punkt, a Zieliński zrobił druga skuteczną zmianę,. Wprowadził Słowaka Filipa Balaja ,który kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko strzelił gola. Z rzutu wolnego podawał Myszor, a główka Balaja z bliska zapewniła gospodarzom remis. Lech zremisował praktycznie wygrany mecz i jego przewaga na drugą w tabeli Pogonią zmalała do dwóch punktów.

Udany debiut Radoslava Latala. Słonie wstają z kolan [WIDEO]

Cracovia Kraków - Lech Poznań 3:3 (1:1).

Bramki: 1:0 Michał Rakoczy (18), 1:1 Joao Amaral (29), 1:2 Jakub Kamiński (47), 1:3 Joao Amaral (67), 2:3 Jakub Myszor (77), 3:3 Filip Balaj (90+1-głową).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Otar Kakabadze, Sergiu Hanca, Matej Rodin. Lech Poznań: Lubomir Satka. Czerwona kartka za drugą żółtą - Cracovia Kraków: Sergiu Hanca (93).

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 7 126.

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Jakub Jugas - Otar Kakabadze (89. Filip Balaj), Sylwester Lusiusz (57. Michal Siplak), Mathias Rassmusen, Luis Rocha (57. Florian Loshaj) - Sergiu Hanca, Pelle van Amersfoort, Michał Rakoczy (74. Jakub Myszor).

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira (85. Alan Czerwiński), Lubomir Satka, Antonio Milic, Pedro Rebocho - Michał Skóraś (61. Dawid Kownacki), Jesper Karlstroem (75. Nika Kwekweskiri), Radosław Murawski, Joao Amaral (84. Dani Ramirez), Jakub Kamiński (75. Filip Marchwiński) - Mikael Ishak.