Raków Częstochowa

i

Autor: Cyfra Sport Raków Częstochowa

Były kadrowicz prognozuje

Kto mistrzem Polski: Raków czy Legia? Legenda ekstraklasy tak widzi walkę o tytuł

Tomasz Kłos jako piłkarz Wisły Kraków cieszył się z wywalczenia mistrzostwa Polski. Teraz były kadrowicz obserwuje poczynania Rakowa i Legii w ekstraklasie. W programie "PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport" ocenił postawę lidera z Częstochowy, a także analizował, szansę podopiecznych Marka Papszuna na tytuł.

Papszun stworzył grupę, która jest świadoma celów

Były obrońca reprezentacji Polski docenia postawę Rakowa w tym sezonie, który wypracował dziewięć punktów przewagi nad Legią i osiemnaście nad Lechem Poznań. - Raków jest zasłużonym liderem i najrówniej grającą drużyną w ekstraklasie - powiedział Tomasz Kłos w naszym programie. - Zwycięstwa w ważnych meczach są bardzo istotne, oni zdają ten egzamin. Trener Marek Papszun stworzył grupę, która jest świadoma tego, co robi na boisku i do czego dąży - podkreślił.

Mecz z Legią pokaże, w którym miejscu jest Raków

Po przerwie reprezentacyjnej w ekstraklasie dojdzie do hitu. Legia zmierzy się z Rakowem na Łazienkowskiej w 26. kolejce. To kluczowe spotkanie dla dalszej rywalizacji o mistrzostwo Polski. - Mecz z Legią będzie takim wskaźnikiem, który pokaże, w którym miejscu jest Raków - stwierdził były obrońca. - Dziewięć punktów przewagi to jest sporo, ale z pozycji lidera trzeba uważać. Łatwiej się goni. Trudniej za to utrzymać pierwsze miejsce. To jest inne obciążenie. Mecz z Legią bardzo dużo wyjaśni w tej kwestii. W przypadku wygranej gospodarzy przewaga zmaleje do sześciu punktów. Wtedy zrobi się niebezpiecznie i wszystko będzie jeszcze możliwe. Jednak w przypadku zwycięstwa Rakowa sprawa tytułu będzie raczej wyjaśniona, bo lider już znacznie odskoczy rywalom - przyznał Kłos w naszym programie.

Sonda
Czy Raków Częstochowa zdobędzie tytuł mistrza Polski?
PKO Ekstraklasa Raport 20.03
Tomasz Kłos

i

Autor: Cyfrasport Tomasz Kłos
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze