Kristoffer Velde

Autor: Cyfrasport Kristoffer Velde

Eliminacje Ligi Konferencji Europy

Pewne zwycięstwo Lecha Poznań z Żalgirisem Kowno! Znakomita zaliczka "Kolejorza" przed rewanżem

2023-07-27 22:32

Od początku spotkania Lecha Poznań z Żalgirisem Kowno było wiadomo, że faworytem jest ekipa "Kolejorza". Podopieczni John'a van den Broma szybko otworzyli worek z bramkami, ponieważ już w 7. minucie na listę strzelców wpisał się Dino Hotić. Widać było przewagę drużyny z Poznania, co zaowocowało bramką w wykonaniu Antonio Milicia. Sześć minut później znakomitym strzałem popisał się Radosław Murawski, który zapewnił spokój przed drugą częścią spotkania piłkarzom Lecha. W kolejnych 45 minutach widać było, że "Kolejorz" poczuł się pewnie i zespół gości miał swoje szansę. W 57. minucie huknął jak z armaty Anton Fase. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, co jest świetną zaliczką przed rewanżem.

Lech Poznań - Żalgiris Kowno 3:1 (3:0)

Bramki: Hotić (11'), Milić (41'), Murawski (45+2'), Fase (57')

Kartki:

Lech Poznań: Bednarek - Pereira, Blazic, Milic, Andersson (Douglas 58') - Murawski - Hotić (Ishak 58;), Marchwiński (Karlstrom 43'), Sousa, Velde - Szymczak

Żalgiris Kowno: Mikelionis - Noslin, Spano, Girdvainis, Latouchent (Karvatskyi 80') - Armanavicius (Silkaitis 60'), Dapkus (Kloniunas 65'), Uzela - Arruabarrena, Kucys (Dolznikov 60'), Fase

Nie jest tajemnicą, że Lech Poznań ma najłatwiejszego rywala w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Przeciwnikiem "Kolejorza" jest Żalgiris Kowno, drużyna z wielką historią litewskiego sportu, tylko, że nie w piłce nożnej. Więcej w świecie sportu namieszali koszykarze oraz szczypiornistki z tego klubu. Wielkim zaskoczeniem będzie sytuacja, gdzie podopieczni John'a van den Broma nie wygrają w tym spotkaniu z wysoką zaliczką przed rewanżem. Lech Poznań rozpoczął kilka dni temu sezon w Ekstraklasie, gdzie pokonał Piasta Gliwice 2:1 po dwóch trafieniach Filipa Marchwińskiego.