Lechia Gdańsk

Lechia - Cracovia. Gol "stadiony świata" i pewne zwycięstwo Lechii

2013-08-10 22:03

Lechia Gdańsk pokonała na PGE Arenie Cracovię Kraków 3:1 i nadal pozostaje niepokonana w Ekstraklasie. W sobotnim meczu 4. kolejki bramki dla Lechii strzelili Marcin Pietrowski, Piotr Wiśniewski, Paweł Buzała, a dla gości Edgar Bernhardt.

Ze wszystkich czterech goli największą uwagę przykłuwa ostatnie trafienie. W 84. minucie gospodarze przeprowadzili akcję z cyklu "stadiony świata". Najpierw Paweł Buzała zagrał piętą do Daisuke Matsui'ego, który bez przyjęcia, także piętą, odegrał do wbiegającego w pole karne Buzały. Napastnik Lechii przyjął piłkę i strzałem w samo okienko umieścił ją w siatce.

Lechia przeważała od początku i już w 8. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Marcina Pietrowskiego, który zachował największą przytomną w zamieszaniu w polu karnym. Goście dość niespodziewanie wyrównali w 25. minucie, ale to było wszystko na co było ich stać.

Tuż po przerwie Piotr Wiśniewski odzyskał prowadzenie dla gospodarzy, popisując się precyzyjnym strzałem z linii pola karnego. Sześć minut przed końcem wynik ustalił Buzała, po wspomnianej wcześniej kapitalnej akcji.

Lechia Gdańsk - Cracovia 3:1 (1:1)
Bramki: Marcin Pietrowski (8), Piotr Wiśniewski (47), Paweł Buzała (84) - Edgar Bernhardt (25).
Żółte kartki: Paweł Dawidowicz - Milos Kosanovic.
Sędzia: Yudai Yamamoto (Japonia). Widzów 14 735.
Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk (46. Sebastian Małkowski) - Deleu, Jarosław Bieniuk, Sebastian Madera, Adam Pazio - Piotr Wiśniewski (74. Daisuke Matsui), Paweł Dawidowicz, Marcin Pietrowski, Przemysław Frankowski, Piotr Grzelczak - Paweł Buzała (85. Patryk Tuszyński).
Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz - Marcin Kuś, Mateusz Żytko, Milos Kosanovic, Adam Marciniak - Edgar Bernhardt, Sławomir Szeliga (70. Marcin Budziński), Krzysztof Danielewicz, Rok Straus (81. Vladimir Boljevic), Sebastian Steblecki (55. Saidi Ntibazonkiza) - Dawid Nowak.

Pietrowski 8, Wiśniewski 47, Buzała 84 - Bernhardt 25

Lechia: Bąk (46. Małkowski) - Deleu, Bieniuk, Madera, Pazio - Wiśniewski (74. Matsui), Dawidowicz, Pietrowski, Frankowski, Grzelczak - Buzała (85. Tuszyński).

Cracovia: Pilarz - Kuś, Żytko, Kosanovic, Marciniak - Bernhardt, Szeliga (70. Budziński), Danielewicz, Straus (81. Boljevic), Steblecki (55. Ntibazonkiza) - Nowak.