Legia Warszawa - Lech Poznań

Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa - Lech Poznań

Legia - Lech

Wojna przy Łazienkowskiej na remis! Legia dzieli się punktami z Lechem po wyniszczającym meczu

2023-11-12 19:35

Spotkania pomiędzy Legią i Lechem zawsze są elektryzujące i nie inaczej było tym razem. Kibice przy Łazienkowskiej byli świadkami iście szalonego i i wyniszczającego meczu, w którym zabrakło jednak goli. Jeszcze w pierwszej połowie co prawda do bramki Lecha trafił Muci, ale wcześniej Artur Jędrzejczyk był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Legia Warszawa - Lech Poznań 0:0 (0:0)

Kartki: Pekhart, Murawski, Ishak, Kapuadi, Kramer

Legia: Tobiasz - Jędrzejczyk, Augustyniak, Kapuadi - Wszołek, Slisz, Elitim, Kun (77. Dias) - Josue (89. Kramer) - Pekhart (77. Gual), Muci (89. Rosołek)

Lech: Mrożek - Pereira, Blazic, Milić, Douglas - Murawski, Karlstrom, Ba Loua (80. Wilak) - Marchwiński (90+2. Sobiech), Velde (87. Szymczak) - Ishak

Czy Legia Warszawa wyjdzie z grupy Ligi Konferencji Europy?
Na żywo

Witamy w relacji na żywo z meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa - Lech Poznań. Początek spotkania przy Łazienkowskiej 3 o godzinie 17:30. Zapraszamy!

Już tylko kilkanaście minut dzieli nas od rozpoczęcia meczu!

Tak na murawę wyjdą gospodarze z Warszawy

Tak z kolei mecz rozpocznie "Kolejorz".

Przy Łazienkowskiej upamiętniono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszystko już gotowe, piłkarze wychodzą na murawę!

Hymn Polski odśpiewany przez kibiców i zawodników, teraz czas na granie!

1'

PIŁKA W GRZE! Zaczął Lech

2'

Poszarpał się w narożniku Douglas z Josue w walce o futbolówkę, ale ostatecznie sędzia przyznał piłkę Lechowi.

4'

Aut dla Kolejorza na wysokości pola karnego Legii, ale ekipa z Poznania nie forsuje tempa i rozgrywa od bramkarza tę akcję.

6'

Przejęcie Legii, ale piłkarze z Warszawy nie mieli jak przebić się pod pole karne rywali.

Kamery szybko znalazły Michała Probierza, który ogląda ten mecz z wysokości trybun.

9'

Pierwsza groźna okazja dla Legii! Gospodarze mają aut na wysokości pola karnego rywali!

9'

Mocno wrzucał piłkę Jędrzejczyk, ale Pekhart faulował w powietrzu Ishaka i piłka dla gości.

11'

Velde wyrzucił się z piłką za linię końcową i ma Legia korner!

13'

Odzyskana piłka przez Lecha i goście znów budują spokojnie swoją akcję

14'

Głębokie dośrodkowanie Wszołka w poszukiwaniu Kuna, ale Pereira ze stoickim spokojem podaje głową do bramkarza.

14'

Pekhart ogląda pierwszą żółtą kartkę w tym meczu za powalenie Murawskiego

17'

Wszołek strzela z woleja po kontrze, ale broni Mrożek! Murawski czyści akcję i wybija na rzut rożny

17'

MROŻEK BRONI STRZAŁ KUNA

18'

Kapuadi fauluje w ataku i piłka dla Lecha. Rozpędza się Legia w ostatnich minutach!

20'

Długo zbierał się Pereira po tym, jak został uderzony głową przez Kapuadiego, ale już wszystko jest dobrze.

23'

Ba Loua wrzucał w pole karne, ale źle i z kontrą rusza Legia!

24'

Zdążyli się zorganizować piłkarze gości po podaniu zza plecy do Wszołka. Muci spróbował jeszcze technicznego strzału, ale piłka minęła znacznie bramkę.

26'

Wrzutka w pole karne Lecha, Pekhart mija się z piłką, a Wszołek kiksuje

Zaczynają się uszczypliwości i coraz brudniejsze robi się to widowisko. Atakowanie w plecy, faulowanie itd.

28'

Kibice nie mogą narzekać na tempo gry. Błyskawicznie akcja przenosi się spod jednej bramki pod drugą

29'

Wrzutka Wszołka zablokowana przez Douglasa i kolejny korner.

29'

Muci o mały włos wrzucił piłkę za kołnierz Mrożkowi! Piłka obija jednak spojenie bramki i wychodzi na aut bramkowy

33'

Kun zgrał piłkę głową wzdłuż bramki, ale nikt tej akcji nie zamykał i wybija Lech!

34'

Lech broni teraz całym zespołem na własnej połowie.

38'

Josue wjechał sankami w Douglasa. Piłkę odebrał, ale obrońca Lecha nie podnosi się z murawy.

39'

Pomoc udzielona, gramy dalej. Od rzutu wolnego zaczynają goście

40'

I jest spięcie! Jędrzejczyk faulował Velde w środku pola, a chwilę później zaczęli się przepychać

41'

Teraz to Jędrzejczyk sfaulowany przez Velde.

42'

GOL! ZAKOTŁOWAŁO SIĘ POD BRAMKĄ LECHA I MUCI PAKUJE PIŁKĘ DO SIATKI! Radość jednak wstrzymana, bo VAR sprawdza spalonego!

43'

Decyzja podjęta, był spalony. Dalej 0:0

45+1'

Sędzia dolicza 4 minuty do pierwszej części meczu.

45+2'

Lech próbuje uspokoić grę i znów rozgrywać od obrony

45+3'

KOLEJORZ MA AUT NA WYSOKOŚCI POLA KARNEGO RYWALI

45+3'

Przeciągnięta wrzutka w pole karne mija wszystkich.

45+5'

Nic więcej nie wydarzy się w tej części. 0:0, arbiter zaprasza piłkarzy do szatni

Po spokojnym początku zaczęła się brudniejsza gra. Masa fauli, nieczystych zagrań i przepchnięć. Teraz piłkarze mogą chwilę odetchnąć i gramy dalej.

Piłkarze wracają na boisko!

46'

GRAMY! Przy piłce Legia

46'

LECH WYCHODZI Z KONTRĄ

47'

BA LOUA DAŁ SIĘ DOGONIĆ I LECH MA "TYLKO" RZUT ROŻNY

48'

Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu, ale piłka w rękach Tobiasza

51'

Josue falowany na połowie Lecha i Legia ma okazję do dośrodkowania.

52'

Źle rozegrany stały fragment gry, ale Lech też nie błysnął przy kontrze i od autu Legia.

53'

Ishak dobrze się odnalazł w polu karnym, ale Augustyniak przytomnie blokuje jego strzał!

55'

Slisz fauluje Velde. Rzut wolny na połowie Legii dla Kolejorza.

57'

Pretensje piłkarzy Legii. Ich zdaniem Josue był faulowany, ale arbiter puścił grę.

59'

Wysokie podanie do Muciego i ten był bliski wjechania w pole karne, ale w ostatniej chwili Blazic zgarnia piłkę!

60'

MROZEK BLOKUJE DOŚRODKOWANIE MUCIEGO!

64'

Murawski faulował Pekharta i ogląda żółtą kartkę. Dopiero drugą w tym meczu pokazał sędzia.

66'

Milić przytomnie zablokował Wszołka. Rzut z autu dla Legii

67'

Jędrzejczyk nabija Douglasa i Legia ma korner.

67'

Dobre dośrodkowanie Josue, ale piłka minęła wszystkich i wyszła na aut bramkowy.

69'

Ishak wrócił pod swoje pole karne i zablokował próbę podania Josue!

71'

PEKHART NIE TRAFIA CZYSTO W PIŁKĘ I ŹLE UDERZYŁ WŚLIZGIEM! PIŁKA W RĘKACH BRAMKARZA!

Lepszej okazji Legia w tym meczu nie miała

74'

Ishak decyduje się na faul taktyczny na Wszołku i łapie żółtą kartkę.

77'

Pierwsze zmiany w meczu. Gual i Dias za Pekharta i Kuna.

80'

I pierwsza zmiana w Lechu - Wilak wchodzi, Ba Loua kończy udział w meczu

81'

Płaskie dośrodkowanie Josue, ale piłka w rękach bramkarza Lecha.

84'

Nie chce już Legia forsować tempa i teraz to gospodarze rozgrywają od obrony

86'

Odbiór Lecha i znów wycofanie do bramkarza.

87'

Wilak faulowany na prawym skrzydle! Kapuadi z żółtą kartką, a Lech z okazją na bramkę

87'

Velde schodzi, w jego miejsce Szymczak

89'

Marchwiński zamyka akcję po dośrodkowaniu, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką!

90'

Josue i Muci schodzą, Kramer i Rosołek w ich miejsce.

90+1'

Kramer wycina Ishaka podczas kontry Lecha i szybko łapie żółtą kartkę.

90+1'

Sędzia doliczył 3 minuty!

90+2'

Sobiech na ostatnie chwile za Marchwińskiego.

90+4'

KONIEC! Nic więcej nie wydarzy się w tym meczu! Legia 0:0 Lech

Wiele działo się dziś przy Łazienkowskiej, ale zabrakło jednak bramek.

I to wszystko na dziś z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na portalu sport.se.pl!

Legia - Lech RELACJA NA ŻYWO Legia Warszawa - Lecha Poznań za darmo live online Legia - Lech WYNIK na żywo, SKŁADY

W niedzielę 12 listopada oczy kibiców polskiej piłki skierowane będą przede przede wszystkim na stadion przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie, gdzie dojdzie do spotkania Legia - Lech w ramach 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Pojedynki pomiędzy ekipą ze stolicy Polski i "Kolejorzem" zawsze są spotkaniami podwyższonego ryzyka i niezmiennie przyciągają uwagę nie tylko kibiców obu drużyn, ale także postronnych kibiców. Nie inaczej z pewnością będzie tym razem. Do niedzielnego meczu Legia - Lech, warszawiacy podchodzą z serią trzech kolejnych zwycięstw po tym, jak pokonali oni GKS Tychy w Pucharze Polski, Radomiaka Radom w lidze oraz Zrinjski w Lidze Konferencji Europy. Ekipa z Poznania z kolei ostatniej porażki doznała 1 października, kiedy uległa Pogoni Szczecin 0:5. Od tamtej pory "Kolejorz" wygrał łącznie 4 spotkania i 2 zremisował. To jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę przed dzisiejszym spotkaniem. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Legia - Lech!