Tiago Alves

Autor: Cyfrasport Tiago Alves

Legia odpada z Pucharu Polski. Piast górą w stolicy! Kapitalny rajd Tiago Alvesa

2021-03-03 22:31

W tym sezonie Legia nie zdobędzie Pucharu Polski. Lider Ekstraklasy pożegnał się z rozgrywkami na etapie 1/4 finału. Mistrzowie Polski przegrali 1:2 na Łazienkowskiej z Piastem. Bohaterem gliwiczan był rezerwowy Tiago Alves, który w drugiej połowie wykorzystał błąd Artema Szabanowa. Portugalczyk przeprowadził kapitalny rajd przez pół boiska i wprowadził śląski zespół do półfinału. Na boisku pojawił się... trzy minuty wcześniej.

W pierwszej połowie Piast oddał jeden celny strzał, ale to wystarczyło, aby tę część spotkania zakończyć prowadzeniem. Na początku Jakub Świerczok zwiódł na polu karnym trzech obrońców gospodarzy i mocnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Cezarego Misztę. Legia atakowała, a goście skutecznie się bronili. Tyle, że w pierwszej połowie najgroźniejsza sytuacja mistrzów Polski to uderzenie Mateusza Wieteski, które wybronił Frantisek Plach.

Cracovia w półfinale Pucharu Polski. Holender dał awans obrońcy trofeum

Po przerwie Legia dominowała, ale nie mogła się przebić przez defensywę gliwiczan. W końcu jednak Filip Mladenović dośrodkował na pole karne, a jego podanie na bramkę zamienił Rafael Lopes. Portugalczyk uderzeniem piłki głową doprowadził do wyrównania. Później znakomitą sytuację miał Bartosz Kapustka, ale jego strzał wybronił słowacki golkiper. O sukcesie śląskiej zadecydował Tiago Silva. Wykorzystał błąd Artema Szabanowa na środku boiska. Ukrainiec za lekko podawał do Mateusza Wieteski. Jego zagranie przejął Portugalczyk i dynamicznie ruszył na bramkę Legii. Przebiegł z piłką pół boiska. Wpadł na pole karne, minął zwodem młodego bramkarza stołecznego klubu i strzelił zwycięskiego gola. W półfinale Pucharu Polski zagrają: Arka Gdynia, Raków Częstochowa, Cracovia, Piast Gliwice.