Legia pobiła rekord!!! "Super Express" ujawnia kulisy transferu Majeckiego do Monaco

2020-01-27 9:55 Piotr Koźmiński
Radosław Majecki, Legia Warszawa
Autor: Cyfra Sport Radosław Majecki

Takiego transferu w historii polskiej Ekstraklasy jeszcze nie było. Legia pobiła transferowy rekord, sprzedając Radosława Majeckiego (20 l.) do AS Monaco. Nigdy wcześniej polski klub nie zarobił takich pieniędzy za transfer piłkarza. Tylko „Super Express” poznał szczegóły tej transakcji.

Jako pierwsi poinformowaliśmy, że Majecki opuszcza Legię i leci na badania medycznego do nowego klubu, z którego zostanie natychmiast wypożyczony na Łazienkowską.

AS Monaco wydaje się bardzo dobrą opcją dla rozwoju młodego legionisty, a jego pozostanie na Ł3 przez kilka najbliższych miesięcy pomoże Legii spokojnie wybrać jego następcę.

A teraz najważniejsze: „Super Express” poznał szczegóły transakcji. Z naszych informacji wynika, że Legia dostanie za Majeckiego 7 milionów euro. Na tym nie koniec. Ponad milion euro zapisano też w bonusach, a do tego 10 procent od następnego transferu. To oznacza, że mamy transferowy rekord Ekstraklasy, do tej pory należący do Jana Bednarka z Lecha Poznań (około 6 mln euro, transfer do Southampton).

Podsumowując: Legia zarobi kupę kasy i nie straci piłkarza w walce o mistrzostwo kraju. Wygląda to na jeden z największych transferowych majstersztyków w historii klubu z Ł3.

Zasady dziedziczenia majątku! Sprawdź>>>

Najnowsze