Legia się zbroi. Kolejny skrzydłowy na celowniku mistrza Polski

2021-01-27 11:11 PSt
Legia Warszawa
Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa

Kibice warszawskiej Legii powoli tracą cierpliwość. Rozgrywki ekstraklasy ruszają już w najbliższy piątek, a mistrza Polski nie wzmocnił do tej pory żaden nowy piłkarz. Co więcej, drużynę opuściło 6 zawodników, kadra zespołu jest więcej obecnie bardzo wąska. Nie oznacza to jednak, że do Warszawy nikt w tym okienku nie trafi.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że pierwszym zimowym nabytkiem „Wojskowych” będzie czarnogórski skrzydłowy z włoskiego SPAL – Marko Janković. Jak się okazuje, być może nie będzie to jedyny transfer, który w najbliższym czasie przeprowadzi mistrz Polski. Według najnowszych informacji na radarze Legii znalazł się także utalentowany zawodnik rodem z Izraela – Osher Davida. Za pomysłem sprowadzenia tego piłkarza najprawdopodobniej stoi nowy szef skautingu mistrz Polski - John Park, który w przeszłości pracował w Izraelu.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia

Davida jest 19-letnim wychowankiem Hapoelu Tel Awiw, w którym występuje do dzisiaj. Nominalną pozycją młodego Izraelczyka jest prawe skrzydło, ale może on z powodzeniem występować także na lewej stronie. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl sugeruje, że Legia nawiązała już kontakt z obecnym pracodawcą zawodnika, sondując możliwość jego sprowadzenia. Negocjacje trwają.

Zbigniew Boniek w formie przed spotkaniem z Paulo Sousą. ZRUGAŁ fotoreporterów [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Pozyskanie 19-latka nie będzie jednak łatwe. Davida jest bowiem młodzieżowym reprezentantem kraju i bardzo obiecującym zawodnikiem, w klubie z Tel Awiwu wiążą z nim duże nadzieje. Sprawy nie ułatwia również fakt, że jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Przedstawiciele Hapoelu mogą z tego powodu zażądać za Davidę naprawdę dużych pieniędzy, których mistrz Polski po prostu nie będzie w stanie zapłacić.

Osher Davida jest obecnie jednym z podstawowych zawodników Hapoelu. W bieżących rozgrywkach wystąpił w 14 meczach, 9 z nich rozpoczął jako gracz podstawowej jedenastki. Zdobył w nich 2 bramki oraz zaliczył 1 asystę, trzykrotnie został także ukarany żółtą kartką. 19-latek jest także etatowym reprezentantem młodzieżowych drużyn Izraela. We wszystkich kategoriach wiekowych rozegrał do tej pory 31 meczów, w których strzelił 3 gole.

Najnowsze