Autor: Tomasz Radzik Motor Lublin - Legia Warszawa TV Transmisja NA ŻYWO Gdzie oglądać Puchar Polski Motor - Legia w TV dzisiaj Na jakim programie PP Motor - Legia STREAM ONLINE LIVE 1.12.2021

Legia Warszawa w końcu się przełamała. Ból, krew i wielkie cierpienie

2021-11-28 19:34

Legia Warszawa znów zagrała słabo, ale w końcu wygrała. Po siedmiu ligowych porażkach z rzędu nareszcie doszło do przełamania. Mistrzowie Polski pokonali u siebie Jagiellonię Białystok w 16. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Komplet punktów okupiła jednak trzema kontuzjami. Najpoważniejszy problem będzie miał Artur Jędrzejczyk, który w niedzielę na Łazienkowskiej zagrał tylko 10 minut.

Legioniści zagrali kolejny słaby mecz. W drugiej połowie prezentowali się fatalnie. Aż trudno uwierzyć, że to właśnie po takim spotkaniu mistrzowie Polski w końcu mogą dopisać sobie trzy punkty. To pierwsza ligowa wygrana Legii od 19 września (3:1 z Górnikiem Łęczna). Zwycięstwo Wojskowym dało trafienie Mattiasa Johanssona. W doliczonym czasie pierwszej połowy Szwed przyłożył nogę do piłki, którą strącił głową Mahir Emreli. Strzelił i... pożegnał się z meczem. Naciągnął mięsień dwugłowy, a w meczu brał udział od 10. minuty, bowiem zastąpił znokautowanego Artura Jędrzejczyka. Kapitan Legii ledwie zszedł z boiska, trzymając się za bark.

Trener Bayernu szczerze o szansach Lewandowskiego na Złotą Piłkę. Nie ma cienia wątpliwości, padły ważne słowa

Mateusz Borek po meczu Legia – Napoli: Piotr Zieliński bawił się na Łazienkowskiej

Jeszcze większe "K.O." w 62. min zaliczył Lindsay Rose, a więc piłkarz, który zastąpił Johanssona! Francuz zderzył się z Błażejem Augustynem i zakrwawiony opuścił murawę. Trup ścielił się gęsto, ale na szczęście więcej rannych już nie było. Legioniści w końcu wygrali, choć prezentowali się słabo pod względem fizycznym. Piłkarze z Białegostoku powinni pluć sobie w brody, bo mieli sporo szans na wyrównującego gola. Raz nawet trafili do siatki, ale Israel Puerto był na minimalnym spalonym.

Po siedmiu porażkach z rzędu w PKO BP Ekstraklasie - Legia w końcu zwycięska. Upragnione trzy punkty zostały jednak okupione zdrowiem trzech obrońców. Trener Marek Gołębiewski będzie mieć problem, by stworzyć blok defensywny w środowym meczu z Motorem Lublin.

Stanisław Czerczesow chciałby poprowadzić Polskę przeciwko Rosji! Jasna deklaracja szkoleniowca

Czy Legia Warszawa zagra na wiosnę w europejskich pucharach?