Maciej Rosołek, Legia Warszawa

Autor: Cyfra Sport Maciej Rosołek

Legia wygrała trzeci mecz z rzędu w ekstraklasie. Rosołek dobry nie tylko w niedzielę [WIDEO]

2022-03-11 23:03

Legia wygrała w Łęcznej z Górnikiem 1:0 i oddala się od strefy spadkowej. Gola na wagę trzech punktów strzelił Maciej Rosołek, który wyrasta na super dżokera warszawskiej drużyny.

Kilka dni temu Legia wygrała u siebie z Górnikiem w meczu Pucharu Polski, a dzisiaj potwierdziła wyższość nad zespołem Kamila Kieresia. Pierwsza połowa była bezbarwna, ale po przerwie było dużo ciekawiej. Już w 52. min piłka wpadła do bramki gospodarzy, ale po dokładnej analizie VAR i sędziego głównego, okazało się, że Bartosz Slisz dotknął piłkę ręką i gol został anulowany. To było ostrzeżenie dla gospodarzy, ale nie wyciągnęli z niego wniosków. W 67. min znów pozostawili dużo miejsca legionistom przed polem karnym, z czego ci skwapliwie skorzystali. Josue sprytnie zagrał do Mattiasa Johanssona a ten sprzed linii końcowej dograł piłkę w pole karne. Maciej Rosołek dobrze ją przyjął i strzałem z pół obrotu pokonał bramkarza Gostomskiego. Okazuje się, że skrócenie wypożyczenia i ściągnięcie Rosołka w przerwie zimowej z Arki było świetnym posunięciem. Młody napastnik Legii najczęściej wchodzi ławki, ale w sześciu meczach strzelił już dwa gole i zanotował asystę. Zresztą oprócz skuteczności prezentuje też dojrzałą grę.

Dwa faule, dwa karne i po meczu. Bruk Bet Termalica w coraz trudniejszej sytuacji [WIDEO]

Po strzeleniu gola  Legia utrzymywała się długo przy piłce i zniechęcała rywala. Trener Kiereś wprowadził pod koniec drugiego napastnika, Przemysław Banaszaka, a także Michała Maka. Być może za późno. W doliczonym czasie gry Mak dobrze dośrodkował, a Bartosz Śpiączka zmusił do dużego wysiłku bramkarza Legii. - Najważniejsze w tym momencie są punkty, bo co z tego jakbyśmy grali pięknie i widowiskowo a nie byłoby punków. Idziemy w dobrym kierunku – podsumował pomocnik Legii Paweł Wszołek. Legia odbija się od dna i ucieka z dołu tabeli. Po tym zwycięstwie zajmuje 12. miejsce i ma 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Adam Nawałka szczerze o akcji PZPN przeciwko reprezentacji Rosji. Zwrócił uwagę na kluczową sprawę po decyzji FIFA [TYLKO U NAS]

Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Maciej Rosołek (67).

Żółta kartka - Górnik Łęczna: Damian Gąska, Szymon Drewniak. Legia Warszawa: Mattias Johansson, Jurgen Celhaka.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 6 006.

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Gerson Guimaraes, Jonathan de Amo, Leandro - Michał Goliński (72. Łukasz Szramowski), Jason Lokilo (83. Marcel Wędrychowski), Damian Gąska (72. Przemysław Banaszak), Alex Serrano (83. Bartosz Rymaniak), Szymon Drewniak, Serhij Krykun (83. Michał Mak) - Bartosz Śpiączka.

Legia Warszawa: Cezary Miszta - Mattias Johansson, Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek (90+4. Lirim Kastrati), Bartosz Slisz, Josue, Jurgen Celhaka (46. Maciej Rosołek), Rafael Lopes (72. Patryk Sokołowski) - Tomas Pekhart. (PAP)