Legioniści dostali mandaty za balowanie. To była szalona radość nad Wisłą [GALERIA]

2021-05-17 17:36 Michał Skiba

Warszawska Syrenka nie mogła spać po meczu z Podbeskidziem. W okolicach pięknego pomnika została zorganizowana mistrzowska feta. Piłkarze Legii świętowali w odkrytym autobusie, a kibice dymili pod kołami. Balanga czasami wymykała się spod kontroli i musiała interweniować policja. Posypały się mandaty - nawet dla piłkarzy!

Zniesienie sporej porcji obostrzeń w powiązaniu z celebracją kolejnego mistrzostwa Polski dla Legii stworzyło mieszankę wybuchową. Pełne ręce roboty mieli policjanci, którzy pilnowali „porządku” podczas fety w okolicach Wisły. A było na co uważać. Były środki pirotechniczne (dym spod Syrenki dotarł aż na ulice mostu świętokrzyskiego, paraliżując ruch na długie minuty), śpiewy i wysokoprocentowe napoje. Mistrzowska trasa legionistów odbyła się w rytm piosenki Mauro „Buona Sera Ciao Ciao”, która stała się głównym motywem muzycznym legionistów.

Nie wszystkim jednak było w niedzielną noc wesoło. Stołeczni policjanci wylegitymowali ponad 270 osób. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 16 osób, w tym 11 do przestępstw. Ukarani mandatami zostali również członkowie drużyny Legii, głównie za race w rękach.

W niektórych przypadkach na mandatach się nie skończyło. - Na miejscu została jednak grupa chuliganów, wobec których podjęliśmy zdecydowane działania. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci pałek służbowych, gazu, siły fizycznej jak również kajdanek - tłumaczył rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Oberwało się również policjantom, sześciu z nich trzeba było udzielić pomocy.

Czas na regenerację. Legioniści wrócą do treningów na początku czerwca. Kolejnym powodem do świętowania ma być skuteczna w Europie. - Myślimy o awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Jakie dokładnie będą to rozgrywki, trudno w tym momencie powiedzieć. Najważniejszy jest awans, to nasz cel i cały sztab zrobi wszystko, aby go osiągnąć - mówi Czesław Michniewicz, trener Wojskowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze