Lukas Podolski na dłużej w Górniku? Fani zabrzańskiego klubu wciąż nie mogą być niczego pewni

2022-01-22 15:09
Jakub Kamiński i Lukas Podolski
Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski (z prawej) zostanie na dłużej w Górniku Zabrze?

Lukas Podolski to zdecydowanie najbardziej utytułowany zawodnik, jaki kiedykolwiek występował w Ekstraklasie. Choć w rundzie jesiennej nie rzucił na kolana swoją grą, to tuż przed przerwą zimową prezentował się bardzo dobrze i wciąż może stanowić o sile Górnika Zabrze. Kibice zastanawiają się jednak, jak długo potrwa przygoda Podolskiego z ich klubem. Z Górnika płyną pozytywne sygnały na ten temat, ale fani wciąż nie mogą być niczego pewni.

Wielu kibiców miało prawo zwątpić, że Lukas Podolski dotrzyma słowa i zagra pod koniec kariery w Górniku Zabrze. Lata mijały, a będący już po trzydziestce zawodnik wciąż podpisywał umowy z innymi klubami. Przed sezonem 2021/2022 Górnik Zabrze i Lukas Podolski wreszcie doszli do porozumienia i mistrz świata z 2014 roku dołączył do klubu, który darzy wielką sympatią od lat. Choć pierwsza część sezonu nie należała do najlepszych, to 3 gole strzelone pod koniec rundy napawają optymizmem i wielu fanów chciałoby, aby Podolski wciąż występował w ich barwach. A pewności, że tak będzie, wciąż nie ma, ponieważ były reprezentant Niemiec jest związany kontraktem wygasającym 30 czerwca 2022 roku. Na temat jego ewentualnego przedłużenia możemy dowiedzieć się więcej ze słów Małgorzaty Miller-Gogolińskiej z zarządu Górnika, która opowiedziała o tym na łamach „Sportu”.

Raków Częstochowa sięgnął głęboko do kieszeni! Hitowy transfer stał się faktem

Lukas Podolski zostanie na kolejny sezon? Podpisu wciąż nie ma

Członkini zarządu Górnika Zabrze zdradziła, że Lukas Podolski wyraża chęć kontynuowania gry dla tego klubu. – Lukas nadal chce u nas grać i mocno to podkreśla. A ponadto jest zaangażowany w inne, pozaboiskowe tematy i chce pomagać. Mówi, że zamierza pograć jeszcze przez rok czy dwa lata i na tym się skupiamy – powiedziała na łamach „Sportu” Małgorzata Miller-Gogolińska.

Aleksandar Vuković o wyborze nowego kapitana Legii. Tak uzasadnia swoją decyzję

Jest więc nadzieja, że 36-letni zawodnik będzie grał w Górniku nie tylko w następnym sezonie, ale także w kolejnym. Póki co fani Górnika powinni jednak odłożyć radość na bok, ponieważ należy podkreślić, że żadnego podpisu na kolejnej umowie Lukasa Podolskiego z klubem jeszcze nie ma, a wiadomo, że negocjacje mogą potoczyć się w różne strony.

Sonda
Czy Lukas Podolski jest najwybitniejszym piłkarzem w historii Ekstraklasy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze